Zabawa choinkowa.
Dnia 05.01.2008 r odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. W ustrojonej Sali gimnastycznej orkiestra przygrywała maluchom z klas I- III. Atrakcją imprezy był Mikołaj, który opowiadał dzieciom o zwyczajach panujących na dalekiej północy, zręcznie popisywał się umiejętnościami tanecznymi oraz organizował konkursy z nagrodami. Dla zmęczonych uczestników tanecznych zmagań rodzice przygotowali stoły, suto zastawione ciastem, kanapkami i owocami. Po 16.00 zmienili ich na sali uczniowie klas IV-VI. Dyskoteka przeplatana była grami, zabawami i konkursami. Po 20 uczniowie najedzeni, wytańczeni i z uśmiechem na twarzach rozeszli się do domów.
Przy wigilijnym stole.
Wigilijne spotkania służą wzmocnieniu więzi między pracownikami. Są kontynuacją tradycji świątecznej oraz integracją środowiska szkolnego. Przy wigilijnym stole kolejny raz w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników. Ks. Tomasz odczytał fragment Ewangelii, o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-7) a potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.
NIE W PAŁACU, ALE W SZOPIE RODZIŁ SIĘ NASZ BÓG
W ramach promowania świątecznych zwyczajów parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego wraz z naszą szkołą zorganizowały po raz pierwszy konkurs na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową”. Konkurs był adresowany do uczniów i ich rodzin. Głównym celem konkursu było zintegrowanie kilku pokoleń jednej rodziny. Uczniowie do wykonania prac konkursowych angażowali swoich rodziców, dziadków, babcie, ciocie, wujków. Najwyżej punktowane w konkursie były szopki, które zostały wykonane w całości własnoręcznie, bez gotowych, zakupionych postaci czy innych elementów. Do konkursu zgłoszono 12 szopek wykonanych przez uczniów i ich najbliższych. Komisja konkursowa w składzie:
ks. Stanisław Rząsa – proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, Krzysztof Świć – Dyrektor Szkoły, Ewa Małyska – Katecheta i ks. Tomasz Nadbereżny, miała naprawdę bardzo trudne zadanie gdyż wszystkie prace zasługiwały na nagrodę. Najwyżej oceniono szopki wykonane przez:
Izabelę Tomasiak z rodziną – I miejsce
Oliwię Derecką z rodziną – II miejsce
Monikę Bordzoł z rodziną – III miejsce.
Wyróżniona została także praca zbiorowa wykonana przez uczniów kl. VI A naszej szkoły, która zrobiła na jury duże wrażenie i zachwyciła pomysłowością. 16 grudnia w III niedzielę adwentu – na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu oraz podziękowań i upominków wszystkim uczestnikom konkursu. Rodzinom naszych dzieci, które zaangażowały się w przygotowanie szopek serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że był to czas nie tylko pobudzenia inwencji twórczej, ale i czas wspólnego radosnego oczekiwania na Zbawiciela, by Bóg w naszych sercach mógł zamieszkać znów.
„Pomóż dzieciom przetrwać zimę”
„Tyle marzeń jest na świecie…
Czy się spełnią? Trzeba wierzyć,
bo od Ciebie tak naprawdę,
bo od Ciebie to zależy.”
Zakończyła się już kolejna – XV Ogólnopolska Akcja Charytatywna POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.
Akcja prowadzona jest w okresie przedświątecznym przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Po raz kolejny także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w to wielkie dzieło pomocy. Informacje o organizowanej w szkole zbiórce docierały dzięki plakatom przygotowanym przez uczniów. Przez cały tydzień od 19 listopada, aż do finału akcji – 25 listopada na terenie szkoły, w wyznaczonym punkcie, zbierane były dary rzeczowe. Zebraliśmy artykuły spożywcze, zabawki i odzież, które trafią do najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy, w tym szczególnym okresie świątecznym, dzieci zostaną obdarowane zabawkami, słodyczami, żywnością, czy ubraniami. Wiemy, że na dzieci i młodzież z naszej szkoły zawsze możemy liczyć. Za ten wielki Dar Serca wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Ślubowanie klas I
24 października 2007 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie. Część oficjalną uroczystości poprzedził występ zespołu tanecznego prowadzonego przez p. Renatę Budzyńską i zespołu wokalnego przygotowanego przez p. Renatę Budzyńską i p. Jolantę Antos. Uczniowie z samorządu szkolnego w sposób zabawny wprowadzili pierwszaków w inscenizację przedstawienia pt. „Zaczarowany Dwór”. Zanim jednak zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej musieli przejść trudny egzamin.
Wykonywali zadania przygotowane przez kl. III a wraz z opiekunem p. Wiesławą Szczygieł, które miały na celu pokazanie ich wiedzy, umiejętności i integracji zespołu klasowego, a jednocześnie dostarczyć dzieciom wielu przeżyć.
Przy tej okazji kl. I a „integracyjna” której wychowawczyniami są p. Ewa Czech i p. Jolanta Antos – zaprezentowała się utworem muzycznym z wykorzystaniem instrumentarium Orfa. Klasa Ib – wych. P. Beata Nitychoruk, zaprezentowała się piosenką i tańcem. Doniosłym momentem uroczystości było wypowiedzenie słów ślubowania, czego świadkami byli rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły.
Wszyscy zdali egzamin celująco co potwierdził pan dyrektor szkoły Krzysztof Świć, który „magicznym ołówkiem” dokonał uroczystego ślubowania. Wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, które z pewnością długo przypominać im będą ten jakże ważny w życiu szkolnym dzień. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek przygotowany przez uczniów klas III. Tradycyjnie nie zawiedli także rodzice, wkładając wiele serca w przygotowanie całej uroczystości.
VII KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ”
„Człowiek, aby zrozumieć samego siebie, musi nauczyć się obcować z przyrodą ”
Dnia 16 października 2007 roku został rozstrzygnięty VII Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- nasz papież”, zorganizowany z okazji Dni patrona. Na konkurs wpłynęły 823 prace plastyczne z 40 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów miasta Lubartowa i powiatu lubartowskiego oraz Lublina. Prace oceniane były w kategoriach: „Przedszkolaki”, „Szkoły podstawowe, klasy I-III”, „Szkoły podstawowe, klasy IV-VI”,
„Gimnazja”. Jury konkursu przyznało 75 nagród indywidualnych oraz 5 nagród zbiorowych. Nagrodę specjalną Ks. Proboszcza parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego otrzymała Grupa V z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Lubartowie. W kategorii „Przedszkolaki” wyróżniły się: Przedszkole Miejskie Nr 5 w Lubartowie i Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie; „Szkoły podstawowe, kl. I-III” – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie oraz Szkoła Nr 45 w Lublinie; „Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI” – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie; „Gimnazja” – Gimnazjum Nr 2 w Lubartowie. Wszystkie nagrodzone prace reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny.
Tegoroczna edycja konkursu dowiodła, że nadal żywa jest pamięć o Janie Pawle II i Jego nauce, co znalazło odzwierciedlenie w tak wielu dziecięcych pracach. Uczestnicy konkursu, wykorzystując różne techniki plastyczne, ukazali wiele scen z życia i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jego obcowanie z otaczającą przyrodą w różnych miejscach na kuli ziemskiej . To w ten szczególny sposób wszyscy uczestnicy konkursu wyrazili wdzięczność za osobę i dzieło Wielkiego Polaka. Konkurs mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lubartów, Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lubartowie oraz sponsorów i darczyńców indywidualnych. Prace związane z organizacją konkursu prowadziły nauczycielki: Bożena Stępień, Wiesława Szczygieł, Ilona Wójtowicz. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac można oglądać w holu szkoły oraz od 7. listopada 2007 roku w holu Urzędu Miasta Lubartów. Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom za uczestnictwo i zapraszają ponownie do udziału w konkursie w 2008 roku.
Wiatry zmian.
Często używamy hasła: „Wszystkie dzieci są nasze”. W ogromnej większości przypadków brzmi ono jak slogan, bo znacznie łatwiej jest powiedzieć coś takiego, niż wypełniać to stwierdzenie swoim życiem. „Wszystkie” to przecież nie tylko te doskonałe, które w lot chwytają szkolne wiadomości i prawdy o otaczającym świecie. „Wszystkie” to także te, dla których każdy dzień jest walką z własną ułomnością i trudem pokonywania życiowych barier.
W naszej szkole wszystkie dzieci są nasze i nie jest to slogan. Od 1 września jedna z klas pierwszych ma charakter integracyjny. Naukę prowadzi w niej dwóch nauczycieli, dzięki czemu dzieci mają komfortowe warunki zdobywania wiedzy. Z pewnością pod koniec nauki na poziomie kształcenia zintegrowanego, ktoś zmierzy przyrost wiedzy i umiejętności poprzez standaryzowane testy. Ale żaden test nie będzie w stanie zbadać tego, co nazywa się przyrostem wrażliwości dzieci w tej klasie i w świadomości innych uczniów. A ci, już dziś pochylają się nad ciekawą świata Kingą, coraz weselszą Ewelinką i pełnym optymizmu Kacperkiem. Nie widzą w nich dzieci niepełnosprawnych, ale kolegów, którym czasem trzeba pomóc. I to jest normalne. W końcu czasem każdy z nas potrzebuje pomocy.
Patrzymy na naszych uczniów, tych starszych, którzy biegają rozpędzeni po szkolnych korytarzach. Obserwujemy ciekawie, jak wyhamowują przed korytarzem maluchów i podają im ręce na powitanie, zupełnie tak, jakby chcieli powiedzieć wszystkim:
„ Umiemy żyć obok zła. Nauczmy się jeszcze żyć obok siebie”
Nowa dyrekcja.
Mamy ogromną przyjemność zawiadomić wszystkich, że od 1 września 2007 roku dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II jest Pan mgr Krzysztof Świć, długoletni nauczyciel i pracownik naszej szkoły. Nowej „Władzy” na starcie życzymy wytrwałości w pracy zawodowej, zaraźliwego optymizmu i wiary, że chcieć to móc.
Powodzenia Panie Dyrektorze!
Dzień Matematyki 2007
28.05.2007r. był w naszej szkole Dniem Matematyki. Tego dnia było wiele atrakcji. Uczniowie przygotowali wcześniej gry dydaktyczne, które uświetniły lekcje matematyki. Poznawaliśmy życiorysy sławnych matematyków, a nawet odgrywaliśmy scenki z ich życia. Jak co roku również w tym dniu odbył się konkurs matematyczny „Najlepszy matematyk”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI. Jest on w naszej szkole już tradycją. Odbywa się corocznie w maju. Zadania są podzielone na trzy kategorie dla uczniów klasy IV, V i VI. Pozwala wyłonić najlepszych matematyków w tych kategoriach wiekowych. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, popularyzacja matematyki, promowanie uczniów utalentowanych matematycznie, rozwijanie umiejętności abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Narzędziem pomiarowym był test złożony z pięciu zadań z luką i trzech rozszerzonej odpowiedzi. Czas trwania konkursu wynosił 60 min. W czasie konkursu nie wolno używać kalkulatorów. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Komisja konkursowa w składzie : Janina Dąbkowska, Bożena Stępień i Wiesława Szczygieł dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek od Wydawnictwa i dyplom uczestnictwa wykonany przez szkolnego organizatora.
Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 1 czerwca w Dzień Dziecka, co było dodatkową atrakcją dla dzieci i powodem do radości.
Laureatami zostali:
Klasy IV
Klasy V
Klasy VI
I miejsce ex quo Agnieszka Zybała I miejsce Piotr Mazur I miejsce Olga Sidor
Agata Wójcik
II miejsce
Barbara Iwanek II miejsce Kamil Dybała
III miejsce Bartłomiej Brodawka III miejsce Bartosz Dybała III miejsce Marta Oleksińska
MY JESTEŚMY ŻÓŁTODZIOBY
4533.jpg (171722 bytes)
ŚLUBUJEMY! To uroczyste słowo wypowiedzieli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie dnia 21 października 2005 r. W obecności Dyrektora Szkoły, rodziców, nauczycieli i starszych kolegów przyrzekali być dobrym uczniem i kolegą oraz dbać o dobre imię swojej szkoły. Zanim dostąpili zaszczytu przysięgi przed sztandarem szkoły, jeszcze jako żółtodzioby, musieli udowodnić, iż są godnymi miana ucznia. Egzamin, przebiegający w bardzo wesołej atmosferze, przygotował dla nich Król Ołówkos ze swoją żoną i bajecznie przebraną bracią uczniowską. Po prezentacji piosenek, rozwiązaniu zagadek i wykazaniu się olbrzymią wiedzą pierwszaki zostały dopuszczone przez wszechwładnego Ołówkosa do pasowania na ucznia. Aktu tego dokonał pan Dyrektor Andrzej Zdunek. Na zakończenie były dyplomy, upominki i pamiątkowe fotografie. W dobrych nastrojach, oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej, pierwszoklasiści opuścili mury swojej szkoły, z życzeniami, by dotrzymywanie złożonych obietnic nie sprawiało im nigdy trudności.
Wiesława Szczygieł i Ilona Skałecka
4541.jpg (57294 bytes) 4544.jpg (61449 bytes)
KLASA I A mgr Wiesława Szczygieł
1 Cieniuch Sebastian
2 Dybała Sylwester
3 Jukowski Bartłomiej
4 Jukowski Jakub
5 Kosowska Dominika
6 Majewski Wojciech
7 Markosjan Karina
8 Marzęta Weronika
9 Meksuła Dawid
10 Miduch Rafał
11 Mierzwińska Aleksandra
12 Mika Łukasz
13 Obrośliński Karol
14 Polak Agata
15 Sidor Dawid
16 Sprycha Bartosz
17 Szlachta Damian
18 Szysiak Sylwia
19 Świniarska Eliza
20 Topyła Iga
21 Węgrzyn Aleksandra
22 Włoszek Magdalena KLASA I B mgr Ilona Skałecka
1 Bednarczyk Grzegorz
2 Bielecka Antonina
3 Dybała Lidia
4 Fiutka Aleksander
5 Jezior Izabela
6 Kiliański Jakub
7 Koproń Michał
8 Kowalczyk Paweł
9 Krupa Karolina
10 Lisek Daniel
11 Lisek Magdalena
12 Lisek Michał
13 Niziołek Kornelia
14 Rybak Mateusz
15 Serwin Bartosz
16 Sidor Paweł
17 Sternik Dominika
18 Wereszczyńska Aleksandra
19 Wronowski Mateusz
20 Zybała Joanna
V Konkurs Plastyczny „JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ ” Wielkim pontyfikatem malowane
Na Konkurs nadesłano 623 prace plastyczne z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów miasta Lubartowa i Lublina oraz powiatu lubartowskiego. Kategorie: „Przedszkolaki”, „Szkoły podstawowe, klasy I-III”, „Szkoły podstawowe, klasy IV-VI”, „Gimnazja”.
Uczestnicy konkursu:
1. Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie
2. Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie
3. Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubartowie
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie
5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie
7. Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie
8. Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy Bychawskiej
9. Szkoła Podstawowa w Dębicy
10. Szkoła Podstawowa w Firleju
11. Szkoła Podstawowa w Kamionce
12. Szkoła Podstawowa w Kocku
13. Szkoła Podstawowa w Kolechowicach
14. Szkoła Podstawowa w Leszkowicach
15. Szkoła Podstawowa w Łucce
16. Szkoła Podstawowa w Mieczysławce
17. Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie
18. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Antoninie 19. Szkoła Podstawowa w Ostrówku
20. Szkoła Podstawowa w Pałecznicy
21. Szkoła Podstawowa w Rozkopaczewie
22. Szkoła Podstawowa w Rudnie
23. Szkoła Podstawowa w Skrobowie
24. Szkoła Podstawowa w Starościnie
25. Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej
26. Szkoła Podstawowa w Woli Skromowskiej
27. Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej
28. Gimnazjum nr 2 w Lubartowie
29. Gimnazjum w Abramowie
30. Gimnazjum w Kamionce
31. Gimnazjum w Kocku
32. Gimnazjum w Łucce
33. Gimnazjum w Niedźwiadzie
34. Gimnazjum w Ostrówku
35. Gimnazjum w Rudnie
Ogółem przyznano 73 nagrody indywidualne i 2 nagrody zbiorowe.
Kategoria „Przedszkolaki”
Nagrody indywidualne:
· Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie: Iza Mieśnik – opiekun Teresa Kosior; Martynka Kanadys – opiekun Gabriela Lejkowska
· Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie: Maja Borzęcka – opiekun Lucja Marzęda; Ala Tracz – opiekun Elżbieta Ostrowska
· Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubartowie: Zuzia Pożarowszczyk, Jaś Michałowski – opiekun Anna Kosik
· Szkoła Podstawowa nr 4, kl. „0”: Antonina Boguszewicz, Anna Wasilewska, Weronika Widyńska, Oskar Nowakowski, Karol Żurawski – opiekun Renata Budzyńska
Nagroda zbiorowa
· Przedszkole Miejskie nr 5, gr. IV – opiekunowie: Maria Różecka, Barbara Woźniak
Kategoria „Szkoły podstawowe, klasy I-III”
Nagrody indywidualne:
· Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy Bychawskiej: Wiktoria Greguła, Emilia Budzyńska – opiekun Wioletta Wiśniewska
· Szkoła Podstawowa w Dębicy: Tomasz Karczewski – opiekun Ewa Osiej
· Szkoła Podstawowa w Pałecznicy: Agnieszka Kępa, Ilona Malesa – opiekun Anna Trojak
· Szkoła Podstawowa w Starościnie: Magdalena Flisiak, Renata Flisiak – opiekun Maria Zasada
· Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie: Patrycja Adamczyk, Katarzyna Solarz, Małgorzata Soból, Jakub Kukiełko – opiekun Beata Skawińska-Migacz; Rafał Czarnecki, Ola Zdybel – opiekun Hanna Borawska; Paulina Abramek, Paulina Adamczuk, Paulina Błaszczuk, Agnieszka Góra, Anita Jarzyna, Agata Paprocka – opiekun Barbara Jabłońska-Łomott
· Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie: Jan Filip – opiekun Elżbieta Witkowska
· Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie: Iga Matyjaszczyk – opiekun Danuta Iwanek, Iga Iwan – opiekun Danuta Bogusz
· Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie: Magdalena Lisek, Kuba Kiliański – opiekun Ilona Skałecka;
Dominika Kosowska, Agata Polak, Dawid Sidor Magdalena Włoszek- opiekun Wiesława Szczygieł;
Karolina Włoszek, Paweł Kosik – opiekun Anna Muzyka;
Aleksandra Misiarz – opiekun Beata Nitychoruk;
Kinga Kowalczyk i Ola Lisek – opiekun Jolanta Antos;
Paulina Kicia, Agnieszka Małyska, Anna Przytocka, Agata Wójcik – opiekun Bożena Stępień
Kategoria „Szkoły podstawowe, klasy IV-VI”
Nagrody indywidualne:
· Szkoła Podstawowa w Abramowie: Bartosz Zaworski – opiekun Helena Sumorek
· Szkoła Podstawowa w Dębicy: Ewelina Siwek – opiekun Barbara Rola
· Szkoła Podstawowa w Firleju: Łukasz Grądek – opiekun Beata Adamczyk
· Szkoła Podstawowa w Leszkowicach: Karolina Banaś- opiekun Halina Ligęza; Igor Panek – opiekun Agnieszka Żmuda
· Szkoła Podstawowa w Rudnie: Magdalena Goluch – opiekun Jadwiga Gajowniczek
· Szkoła Podstawowa w Starościnie: Sylwia Marciniak, Katarzyna Smolarz – opiekun Iwona Nieliwodzka
· Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie: Aleksandra Przytocka, Magda Włosek, Wioleta Podleśna, Barbara Iwanek, Milena Sobich, Bartek Sagan, Magda Surówka, Aneta Wiącek, Adrian Mierzwiński, Damian Krasucki – opiekun Anna Dudziak
Kategoria „Gimnazja”
Nagrody indywidualne:
· Gimnazjum w Abramowie: Arkadiusz Domiński – opiekun Aneta Janek
· Gimnazjum w Kocku: Olga Sekuła – opiekun Bożenna Kędraś
· Gimnazjum w Kamionce: Alicja Jeżowska, Agata Kamińska – opiekun Danuta Małyska
· Gimnazjum w Ostrówku: Monika Sidor, Dagmara Sikora, Anna Sikora – opiekun Ewa Jaroszyńska
· Gimnazjum nr 2 w Lubartowie: Katarzyna Krupa – opiekun
Nagroda zbiorowa:
· Gimnazjum w Rudnie: Anna Biaduń i Natalia Grzechnik – opiekun Hanna Korzeniowska
Nagrodę specjalną Ks. Proboszcza parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego Otrzymała „Grupa IV” Przedszkole Miejskie Nr 5 w Lubartowie,
Opiekunowie: Maria Różecka, Barbara Woźniak
Nagrody ufundowali następujący sponsorzy – przyjaciele szkoły:
1. Anna i Eugeniusz Romankowie
2. Andrzej i Joanna Jemielniakowie
3. Małgorzata i Ryszard Kot
4. Barbara i Grzegorz Sternikowie
5. Andrzej Kozak 6. Urząd Miasta Lubartów
7. Rada Rodziców SP4 w Lubartowie
8. Ks. Proboszcz Stanisław Rząsa
9. Bank BPH, Oddział Lubartów
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego przygotowanych prac konkursowych. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ponadczasowe treści i przesłanie ku dążeniu do dobra, prawdy i piękna. Zapraszamy do udziału w konkursie w 2006 roku.
AUTOROM gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego prac, a NAUCZYCIELOM dziękujemy za spopularyzowanie idei konkursu.
ORGANIZATORZY:
Lubartów, 20 października 2005r.
Sprzątanie Świata 2005
„ Sprzątanie Świata” 2005 z udziałem naszej szkoły przeprowadzono 16 września 2005 r. Sprzątaniem objęto teren wokół szkoły oraz ulice: Kosmonautów, Kopernika, Gagarina i tereny zielone. W akcji wzięły udział wszystkie klasy od I-VI w sumie ok. 250 uczniów. Przed przystąpieniem do akcji uczniowie zostali zapoznani z regulaminem przebiegu akcji w szczególności z zasadami bezpieczeństwa (konieczność użycia rękawic, znajomość „podejrzanych” i niebezpiecznych śmieci). Zaangażowanie uczestników podczas akcji było duże, czego wynikiem było zebranie około 30 worków różnych odpadów, w tym ok. 20 worków papieru, 8 worków plastiku i 2 worki szkła. Materiały potrzebne do zorganizowania akcji jak również wywóz zebranych śmieci zapewnił Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej.
szkolny koordynator akcji
Beata Wojciukiewicz
tak sprzątaliśmy świat …
Dzień Ziemi w naszej szkole
dziem01.jpg (67078 bytes) dziem02.jpg (64341 bytes) dziem03.jpg (56764 bytes) dziem04.jpg (110185 bytes) dziem05.jpg (87386 bytes)
Dzień 22 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. W tym czasie ludzie na całym świecie podejmują akcje związane z ochroną środowiska. W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Ziemi miały miejsce następujące przedsięwzięcia: ·Ekoturniej W turnieju wzięły udział 3 – osobowe drużyny z klas od IV do VI. Drużynom kibicowali uczniowie z poszczególnych klas, którzy przynieśli ze sobą przygotowane wcześniej transparenty głoszące potrzebę ochrony przyrody. Zespoły zmierzyły się ze sobą w różnego rodzaju zadaniach i konkurencjach o tematyce ekologicznej. Tytuł najlepszej ekodrużyny uzyskała ekipa z klasy V b w składzie: Karolina Dajek, Magda Surówka, Arkadiusz Szlachta. II miejsce zajęła drużyna z klasy IV b, a trzecie – klasa IV a i V a.
·Sprzątanie otoczenia szkoły
W akcji wzięła udział cała szkoła. Uczniowie wszystkich klas I – VI wraz z nauczycielami porządkowali teren znajdujący się w najbliższym otoczeniu szkoły.
·Akcja pod hasłem: „ Moje drzewko”
Akcja ma na celu kształtowanie wląściwych postaw wobec zieleni.
Przebieg akcji:
– Uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami udali się na wyznaczone miejsca, gdzie posadzili swoje drzewko ( miejsce posadzenia mieli znaleźć na planie ).
– Uczniowie zostali zapoznani z celami akcji jak również o potrzebie sprawowania opieki nad posadzonym drzewkiem.
– Po nasadzeniu drzewka uczniowie zaznaczyli je na planie terenu wpisując nazwę klasy .
Sadzonki kilku gatunków drzew ofiarowało Nadleśnictwo Lubartów.
·Konkurs plastyczny pod nazwą; „ Śmieciowy zwierzak”
Zadaniem konkursowym było wykonanie zwierzaka lub innej postaci z użyciem śmieci.
Wyniki konkursu:
I.MIEJSCE Madejski Sebastian IVb
II.MIEJSCE Dajek Karolina i Kowalczyk Patrycja Vb
III.MIEJSCE Daniluk Piotr i Orłowski Marcin IVa
III.MIEJSCE Pęksa Paweł Ib
Wyróżnienie Wawryszczuk Karolina IVb
Wyróżnienie Guz Ada IIb
Wyróżnienie Kot Bartek IIb
Wyróżnienie Szymańska AgnieszkaRogala Lidia, Podleśna Magda i Sobich Milena IVa
Życie to tylko chwila. Życie to aż wieczność. Pomiędzy nimi, dotykając nieba i ziemi, w okruchach zdarzeń drży nasz czas. Piękny, kruchy i prawdziwy aż do bólu. Ostatnie dni sprawiły, że na ból przemijania atrzymy z niemym pytaniem w oczach. Oto odszedł do Pana nasz Patron, Papież Jan Paweł II. Suma cierpienia, jakiego doświadczył ten Człowiek, z powodzeniem wystarczyłaby na kilka istnień ludzkich. Suma miłości, jaką nas obdarzył, nie da się porównać z żadną wymierną ilością. W poniedziałek, 5 kwietnia, wszyscy zebraliśmy się w szkole przy popiersiu Patrona. W głębokiej ciszy i modlitewnym skupieniu jeszcze raz wsłuchiwaliśmy się w teksty poezji, przesłania i nauki Ojca Świętego. Na koniec, wszyscy trzymając się za ręce, odśpiewaliśmy ukochaną „Barkę”, która odegrała tak wielką rolę w drodze życiowej naszego Patrona. Od poniedziałku w naszej szkole wszyscy noszą czarne kokardy na znak żałoby. Od poniedziałku trwa warta honorowa przy popiersiu Jana Pawła II. Płoną znicze, a my zastygamy w bezruchu nad tym, co dane nam było przeżyć przez lata pontyfikatu naszego Papieża. To zaszczyt nosić takie imię, ale także obowiązek, by godnie naśladować ten wzór. Czasem prawdy o charakterze podstawowym docierają do nas okupione bólem. Papież dzień po dniu uczył nas, jak żyć dobrze, godnie, uczciwie. Teraz czas zdać egzamin z tego, na ile dokładnie słuchaliśmy Jego słów. Ten, który w delikatnych dłoniach niósł nam swoje serce, z pewnością zasługuje na to, byśmy my, idąc Jego śladem, nieśli w dłoniach nasze serca dla innych. Nawet, jeśli to trudne. Nawet, jeśli nie wszystko potrafimy zrozumieć do końca. Ufamy, że nasz Patron wciąż jest z nami. Przygląda się naszym codziennym zmaganiom z życiem, wskazuje właściwe wartości w tym pogmatwanym świecie. A my…stawiamy następny krok…rozmazując na policzku wielką, ciepłą łzę…
zegnaj1.jpg (40872 bytes) zegnaj2.jpg (37249 bytes) zegnaj3.jpg (53145 bytes)
Dzień Matematyki 2006
Termin dnia matematyki ustaliliśmy na dnia 31.05.2005 roku. W tym dniu odbył się konkurs „Najlepszy matematyk” klas IV –VI, który ma już swoją tradycję w naszej szkole. Oprócz konkursu matematycznego „Najlepszy matematyk” przygotowaliśmy międzyklasowy turniej matematyczny klas IV – VI oraz konkursy na „Strój geometryczny” i rymowankę o treści matematycznej, którą przedstawiciele poszczególnych klas mieli zaśpiewać na dowolną znaną sobie melodię. O pierwsze miejsca walczyły miedzy sobą zespoły z klas IV- VI. Uczniowie przygotowali słynne myśli matematyków, które posłużyły jako dekoracja w pracowni matematycznej. Turniej matematyczny i konkursy na strój geometryczny i rymowankę odbyły się 1.06.2006 roku w Dniu Dziecka łącznie z Dniem Sportu. Został ogłoszony wynik konkursu „Najlepszy matematyk” oraz prezentacje strojów i rymowanek. Uczniowie świetni się bawili. Na koniec otrzymali dyplomy i upominki. Zwycięzcy konkursu „Najlepszy matematyk” otrzymali płyty z zadaniami matematycznymi, pokazami, programami, aby mogli dalej rozwijać swoje zainteresowania. Zwycięzcami byli z klas IV ex quo: Piotr Mazur IV A i Cezary Serwin IV B, z klas V- Kamil Dybała VB, z klas VI -Michał Kopeć VI B. Zwycięzcom gratulujemy!
BEZPIECZNIE – ZDROWO – SPORTOWO
Pod takim hasłem przebiegały ferie w naszej szkole. Z pewnością stałyby się atrakcyjniejsze, gdyby do tytułu można było dodać słowo „ZIMOWO”, ale niestety pogoda w tym roku nie dopisała. Co prawda bez śnieżnych zabaw i lodowiska, ale dzieci z osiedla Kopernika miały możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. W szkole odbywały się urozmaicone zajęcia. Największą popularnością cieszyły się zajęcia sportowe. Ich uwieńczeniem był turniej halowej piłki nożnej w Brzeźnicy Książęcej. Równie dużo chętnych korzystało z pracowni komputerowej. Młodsze dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach plastycznych, a ich piękne prace ozdobiły szkolne korytarze. Podczas ferii nie zabrakło zabaw przy muzyce i wspólnego koncertowania. Przygotowano przedstawienie, które w Dniu Babci miały okazję obejrzeć podopieczne Domu Opieki Społecznej w Jadwinowie. Natomiast do naszej szkoły z gościnnymi występami przyjechały dzieci z „Podwórkowego Kółka Różańcowego” z Serocka. Zakończenie ferii odbyło się w Centrum Zabaw „Fiku –Miku” w Lublinie. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, a także pozyskanym funduszom, uczniowie z „czwórki” atrakcyjnie i bezpiecznie spędzili wolny czas.
sty30.jpg (119079 bytes) sty32.jpg (167150 bytes) sty41.jpg (107795 bytes) sty44.jpg (152016 bytes) sty25.jpg (177701 bytes) sty22.jpg (58639 bytes) sty01.jpg (158793 bytes)
Ślubujemy…
Dnia 20 października 2004 uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie miała wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Odświętnie udekorowana sala. Mali bohaterowie wraz z wychowawczyniami, wzruszeni rodzice, starsi koledzy z niecierpliwością oczekiwali na moment rozpoczęcia uroczystości. Zagrała muzyka i… do sali gimnastycznej tanecznym krokiem wszedł kolorowy orszak na czele z Królem Ołówkosem i jego małżonką. Potem pojawiła się Czarownica, która przy pomocy zaklęcia zamieniła pierwszaki w… Żółtodzioby. Nie tak łatwo zostać uczniem pierwszej klasy! „My jesteśmy Żółtodzioby, denerwują nas te dzioby! Postaramy się zawzięcie, żeby zrzucić to zaklęcie!” – to prośba najmłodszych uczniów o przyjęcie do braci uczniowskiej. Żółtodziobom pomogła zrzucić zły czar Dobra Wróżka i jej pomocnicy, uczniowie klasy IIIa. Trzeba było udowodnić, co już się umie i potrafi: zaśpiewać piosenkę, odpowiedzieć na kilka pytań o szkole, spakować tornister, ułożyć puzzle, rozpoznać rośliny. Przyszli pierwszoklasiści poradzili sobie doskonale! Otrzymali pozwolenie złożenia ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Dyrektor szkoły dotykał ołówkiem lewego ramienia każdego dziecka ze słowami „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie”. Po pasowaniu Pan Dyrektor uścisnął dłoń każdego pierwszoklasisty na znak przyjęcia w poczet uczniów szkoły. W nagrodę za dzielność koleżanki i koledzy z klasy IIIb przygotowali dla nich przedstawienie „Kopciuszek”.
Spotkanie i uroczystość zakończyły się wspólnymi i indywidualnymi pamiątkowymi zdjęciami: z wychowawczyniami, Panem Dyrektorem i oczywiście ołówkiem. Niepowtarzalna atmosfera, prezenty – niespodzianki od uczniów klas trzecich oraz rodziców, pierwsze legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i zdjęcia będą przypominały pierwszoklasistom dzień, w którym dołączyli do grona uczniów naszej szkoły.
I.E.W
Slubow1.jpg (52205 bytes) Slubow2.jpg (55429 bytes)
IV KONKURS PLASTYCZNY
„JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ”
Ziemia bliska sercu Jana Pawła II
konk0.jpg (24100 bytes) konk2.jpg (38448 bytes) konkd1.jpg (28241 bytes)
Dnia 19 października 2004 został rozstrzygnięty IV Konkurs plastyczny „Jan Paweł II- nasz papież”, Ziemia bliska sercu Jana Pawła II, zorganizowany z okazji Dni patrona szkoły przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie. Na konkurs wpłynęło 510 prac plastycznych z 32 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów miasta Lubartowa i Powiatu lubartowskiego. Prace oceniane były w kategoriach: 1.„Przedszkolaki”, 2. „Szkoły podstawowe, klasy I-III”, 3. „Szkoły podstawowe, klasy IV-VI”, 4. „Gimnazja”. Jury konkursu przyznało 33 nagrody indywidualne, 1 nagrodę specjalną, 1 nagrodę zbiorową, 55 wyróżnień indywidualnych, 7 wyróżnień zbiorowych. Nagrodę specjalną Ks. Proboszcza parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu: Grupa dzieci czteroletnich z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie, opiekun P. Zyta Osiej. W kategorii „Przedszkolaki” wyróżniło się Przedszkole Miejskie Nr 4 (5 nagród i wyróżnień), „Szkoły podstawowe, kl. I-III” – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie (9 nagród i wyróżnień), Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie (9 nagród i wyróżnień), „Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI” – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie (4 nagrody i wyróżnienia), „Gimnazja” – Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie (10 nagród i wyróżnień). Honorowym uczestnikiem konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 45 w Lublinie, z której klasa III otrzymała wyróżnienie zbiorowe za wysoki poziom artystyczny przygotowanych prac. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny. Konkurs mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lubartów, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lubartowie, Rejonowej Poczty Polskiej w Lublinie oraz sponsorów indywidualnych. Prace związane z organizacją konkursu prowadziły nauczycielki: B. Stępień, W. Szczygieł, I. Wójtowicz. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac można było oglądać w holu szkoły oraz w holu Urzędu Miasta Lubartów. Organizatorzy dziękują dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom za uczestnictwo i zapraszają ponownie do udziału w konkursie w 2005 roku.
w imieniu organizatorów
I. Wójtowicz
Piszą o nas
Gazeta Wyborcza – Lublin 04.10.2004r. Gazeta Wyborcza 05.10.2004r. Dziennik Wschodni 01.10.2004r.
CZWÓRKA NA SZÓSTKĘ
radio1.jpg (35776 bytes) radio2.jpg (64806 bytes)
Szkoła, to nie tylko miejsce zdobywania ( z mniejszym lub większym trudem) wiedzy. Czasem może to być także mały świat, w którym dzieci i dorośli realizują swoje marzenia. Tak jest w Szkole Podstawowej Nr 4, na os. Kopernika. We wrześniu nasza szkoła brała udział w wojewódzkim konkursie „Szkoła na szóstkę”.
Konkurs ogłosiło Radio Lublin. Przez cały miesiąc zgłaszano szkoły, w których dzieje się coś ciekawego, które działają na rzecz uczniów i w ich imieniu. A finał? Finał przerósł nasze oczekiwania…bo okazało się, że wygraliśmy. Podczas uroczystej gali wręczono cenne nagrody, nie szczędzono także słów uznania dla laureatów. Ponad trzydzieści szkół, gdzie pracują wartościowi ludzie, gdzie uczniowie twierdzą, że nauka może być przyjemnością, a wśród nich nasza mała czwóreczka…
Pierwsze miejsce w tak prestiżowym konkursie zobowiązuje. Oznacza, że potrafimy zrobić coś dla innych, ale także – że nie mamy prawa spocząć na laurach. Zatem…to dopiero początek…
Wakacyjne wspomnienia
Ustka 2004
Już w plecakach zadomowiły się podręczniki, a tak niedawno pakowaliśmy do nich dobry humor na wakacyjne wyjazdy.W tym roku po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wspólnie spędzić wakacyjne dwa tygodnie na koloniach letnich w Ustce, zorganizowanych we współpracy z Parafią Wniebowstąpienia Pańskiego. Chociaż pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, wypoczynek udał się znakomicie i pozostawił w naszej pamięci mnóstwo wspomnień. Codziennie chodziliśmy na plażę i choć część spacerowiczów nie pozbywała się kurtek, my korzystaliśmy z morskich kąpieli.Poczuliśmy smak marynarskiej przygody podczas rejsu statkiem wycieczkowym „Pirat”. Co prawda sztormu nie było, ale bujało całkiem solidnie i niektórzy już wiedzą, co to znaczy „choroba morska”.Jedną z krajobrazowych ciekawostek Ustki jest klifowe wybrzeże, które oglądaliśmy podczas długiej, pieszej wycieczki na Orzechową Wydmę. Tam też mieliśmy okazję do wypróbowania swoich umiejętności jeździeckich. Dużo wrażeń dostarczyła nam wycieczka do Darłowa. Skorzystaliśmy tam z atrakcji w Parku Wodnym „Jan”, gdzie oprócz basenów, „dzikiej rzeki”, jakkuzi i ślizgawek, są dwie 100-metrowej długości zjeżdżalnie. Na nich właśnie ci odważniejsi spędzili cała godzinę. Męską część kolonistów (ale nie tylko) zainteresowała Plenerowa Wystawa Sprzętu Wojskowego. Chętni mieli okazję dokładnie obejrzeć pojazdy z okresu II wojny światowej oraz współczesne, pokierować działami przeciwpancernymi, podziwiać teren z wieży obserwacyjnej, a nawet ukryć się w okopach.Będąc w Darłowie nie można ominąć, jednego z atrakcyjniejszych na Wybrzeżu, Zamku Książąt Pomorskich, który zachwycił wszystkich swą potęgą, a przeraził okrucieństwem średniowiecznego prawa, ukazanego w ekspozycji pt. „Narzędzia tortur”.Wieczory spędzaliśmy przy ogniskach, na dyskotekach i podchodach. Z pomocą miłej gospodyni obiektu, pani Ani, przygotowaliśmy profesjonalny pokaz mody (chwilami – damsko-męskiej).Na koloniach nie może zabraknąć sportowej rywalizacji. Zmagaliśmy się między sobą w różnych konkurencjach „Kolonijnej Olimpiady”, ale głównym sportowym wydarzeniem, które wyzwoliło mnóstwo emocji, był niewątpliwie mecz piłki nożnej Lubartów – Warszawa, który nasi dzielni piłkarze wygrali aż 6 –0.Radosną niespodzianką była dla nas wizyta kilku grup gości z Lubartowa, którym serdecznie za odwiedziny dziękujemy.Kolonie w Ustce obfitowały w atrakcje. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc finansowa kilku osób i instytucji, którym serdecznie dziękujemy. Wśród naszych sponsorów należy wymienić: Nadleśnictwo Lubartów, Piekarnię „Kajzerka” w Lisowie, Salon Kosmetyczny „ABACOSUN”, Cegielnię p. Suszków w Lisowie,….
jednak słoneczko świeci wykopaliska ? choroba morska ??? do woja marsz do woja
„Szkoła z klasą”
szklasa1.jpg (59352 bytes) szklasa2.jpg (46741 bytes)
10 października 2003 roku nasza szkoła otrzymała z kancelarii prezydenta RP – Aleksandra Kwaśniewskiego certyfikat „Szkoła z klasą”. Wszyscy cieszymy się z tego sukcesu. Jesteśmy dumni, że możemy się uczyć i pracować w tej właśnie szkole. Takie wyróżnienie zobowiązuje do dalszej pracy. Chcemy aby nasza szkoła uczyła na miarę XXI wieku a nasi uczniowie po latach mogli powiedzieć tak, jak Ojciec Święty: „To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu.”
Ewa Czech
Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie sponsorom nagród w osobach: Lisek Krzysztof, Kozak Andrzej, Jemielniak Andrzej, Szysiak Jan, Bożena i Krzysztof Woźniakowie, Anna i Eugeniusz Romankowie, Anna i Jan Reszkowie, Urząd Miejski w Lubartowie, Rada Rodziców SP4 w Lubartowie, Proboszcz parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie ks. Stanisław Rząsa, Ryszard Kot.