Dni Patrona – ciąg dalszy

      Możliwość komentowania Dni Patrona – ciąg dalszy została wyłączona

 20 października obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, po której wszyscy przeszliśmy do szkoły. Tam odbyło się przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów. Dowiedzieliśmy się z niego, że każdy człowiek ma potencjał, by w życiu stać się kimś wyjątkowym. Potem nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – nasz Papież”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Jan Paweł II – Orędownik pokoju na świecie”. Jest to wyjątkowo aktualne hasło w obecnej sytuacji politycznej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wielu pracach.  Na konkurs wpłynęło  522 prace plastyczne z 17 przedszkoli, szkół podstawowych domów kultury, które nadesłano nie tylko ze szkół z naszego powiatu, ale także z innych miejscowości województwa lubelskiego. Oznacza to, że zarówno postać naszego Patrona, jak i tegoroczny temat przewodni, stanowiły wartościową inspirację dla młodych twórców.
Dziękujemy, że zechcieliście wziąć udział w naszym święcie. I mamy nadzieję  na spotkanie w przyszłym roku.