Dzień flagi

Możliwość komentowania Dzień flagi została wyłączona

SONY DSC

30 kwietnia 2019 r. na placu przed Urzędem Miasta miały miejsce obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dla przedszkolaków z terenu Lubartowa, których głównym organizatorem w tym roku była nasza szkoła. Święto to stało się sposobnością do szerzenia idei patriotyzmu i poczucia przynależności do naszej Ojczyzny. Uroczystości odbyły się pod hasłem „ Polska- nasz dom”, które hucznie wybrzmiało na ustach najmłodszych podczas wspólnej nauki piosenki „Nie ma jak dom ”.
Patriotyczne świętowanie rozpoczął gościnny występ dzieci z zespołu „ Ludowe Nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 4, które zaprezentowały piękne tańce w strojach ludowych. Następnie pan burmistrz Krzysztof Paśnik oraz jego zastępca pan Jakub Wróblewski oficjalnie przywitali wszystkich zgromadzonych. Kolejnym punktem obchodów było przypomnienie sobie wszystkich symboli narodowych i gromadne odśpiewanie hymnu, które zawsze dostarcza wzniosłych przeżyć- tak było i tym razem.
W części artystycznej programu mali patrioci zaśpiewali również piosenkę „ Jestem Polakiem” oraz włączyli się w recytację wiersza W. Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”.
Wiele pozytywnych emocji dostarczył najmłodszym także Turniej Małego Patrioty, podczas którego przedszkolaki łącząc zabawę z nauką, miały sposobność wykazać się wiedzą na temat swojego kraju oraz rozwijać zainteresowanie Polską, jej pięknem i kulturą. Z zaangażowaniem wykonywały szereg czekających na nie zadań, m.in. tworzyły biało- czerwony kontur Polski z maków i stokrotek, odgadywały zagadki, wyszukiwały polskie flagi, zaznaczały najważniejsze miasta naszego kraju, rozwiązywały biało-czerwony quiz, układały godło z części, czy tworzyły głuchy telefon przekazując sobie hasło „Kocham Polskę”. Wykazały się również artystycznie tworząc okazjonalny foto-album oraz ozdabiając „mural” pod hasłem „ Polska- nasz dom”.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było wypuszczenie do nieba biało-czerwonych balonów, symbolizujących nasze barwy narodowe.
Na zakończenie przedstawiciele władz miasta wręczyli każdemu dziecku flagę Polski oraz flagę Unii Europejskiej.
Mamy nadzieję, że pozytywne przeżycia związane z obchodami tego dnia umocnią w przedszkolakach ich miłość i szacunek do Ojczyzny oraz symboli narodowych, a wspólne manifestowanie swojej przynależności narodowej będzie dla nich zawsze powodem do dumy i radości.