FERIE W CZWÓRCE

      Możliwość komentowania FERIE W CZWÓRCE została wyłączona

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie „czwórki” nie nudzili się podczas ferii zimowych. W pierwszym tygodniu w szkole zorganizowano różnorodne zajęcia pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”, w których uczestniczyło łącznie 100 uczniów klas I-VI.   Codziennie można było wziąć udział w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej, rozwijać talenty muzyczne i taneczne oraz wykonać ciekawe prace plastyczne i upominki dla babci i dziadka. Poza tym odbywały się wycieczki. W poniedziałek niektórzy wybrali się na spacer do kina Lewart na film „Misiek i chiński skarb”. Największą popularnością cieszył się wyjazd do „Strefy wysokich lotów”, gdzie niemal setka dzieci uczestniczyła w treningu na trampolinach, równoważniach, zjeżdżalniach i ścieżkach akrobacyjnych. Podczas środowych warsztatów garncarskich obecni mogli pogłębić swoją wiedzę o tym rzemiośle i samodzielnie wykonać gliniane naczynie na kole garncarskim. Następnego dnia młodsze dzieci skorzystały z możliwości wyjazdu do Centrum Zabaw Koziołek w Lublinie, gdzie przez dwie godziny szalały w basenach z piłkami, labiryntach i tunelach. Piątek przebiegał pod hasłem „Wiem, co jem”.  Dzięki zajęciom z panią dietetyk z w ramach „Projektu ZDROWIE” dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, których produktów unikać, a które wprowadzić do jadłospisu; wykonały plakaty z piramidą aktywności i zdrowego jedzenia, a także brały udział w przygotowaniu posiłku: kanapek i ciasta marchewkowego.

Ferie skończyły się, a miłe wspomnienia długo pozostaną!