”Imieniny Miasta”

      Możliwość komentowania ”Imieniny Miasta” została wyłączona

 Dnia 22 listopada 1744 roku Paweł Karol Sanguszko zmienił nazwę naszego miasta z Lewartowa na Lubartów. W tym dniu Lubartów obchodzi swoje święto -”Imieniny Miasta”.
Uczniowie klas 3B, 4A, 5A, 5B, 6A, 8B uczestniczyli w lekcjach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Lubartowskiej, w czasie których przypomnieli sobie historię miasta oraz obejrzeli wystawę zatytułowaną – ”Lubartów- akwarelowe wspomnienie przeszłości”.
18 listopada w naszej szkole był dniem barw Lubartowa. Uczniowie przyszli na lekcje ubrani w stroje w kolorach miasta – czerwony i błękitny. Wykonali prace plastyczne przedstawiające dawny i współczesny Lubartów oraz pisali życzenia dla miasta. Podsumowaniem obchodów był występ w Lubartowskim Ośrodku Kultury uczniów klasy 2B, przygotowanych przez panią Renatę Budzyńską, i
uczennicy klasy 4a, która zaprezentowała własny wiersz pt. „Lubartowianie”.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody święta naszego miasta.