Imieniny miasta

Możliwość komentowania Imieniny miasta została wyłączona

22 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Imienin Miasta Lubartowa zorganizowana przez Muzeum Ziemi Lubartowskiej . Właśnie to 22 listopada 1744 roku książę Paweł Karol Sanguszko zmienił nazwę miasta z Lewartowa na Lubartów ( oczywiście za pozwoleniem króla), W czasie uroczystości życzenia dla Miasta składali przedstawiciele  przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i szkoły muzycznej. Naszą placówkę reprezentowała  klasa 1a, która zaśpiewała piosenkę „Próbuję zrozumieć”, życzenia ułożyła  i  wyrecytowała Nikola Woch z klasy 4a. Uczniów i oprawę plastyczną przygotowały panie Ewa Czech i Gabriela Rogala.

Natomiast 23 listopada grupy złożone z uczniów  klas starszych 4-7, wzięły udział w grze miejskiej pt. W grodzie księcia Pawła Karola”. Uczniowie mieli do wykonania pięć zadań związanych z Lubartowem. Zadania okazały się w  miarę proste, a uczniowie zadowoleni bo oprócz nagród książkowych otrzymali oceny celujące z historii.