Komunikat – Egzamin ósmoklasisty

Możliwość komentowania Komunikat – Egzamin ósmoklasisty została wyłączona
W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. odbędą się egzaminy ósmoklasistów.
Uczniowie klas ósmych powinni przyjść do Szkoły każdego dnia na godzinę 8.30 (korytarz przed salą gimnastyczną).
Każdy zdający przynosi ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną), aby okazać go w razie potrzeby.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Obejmuje następujące przedmioty:
 język polski – 15 kwietnia (poniedziałek), trwa 120 minut,
 matematyka – 16 kwietnia (wtorek), trwa 100 minut,
 język angielski – 17 kwietnia (środa), 90 minut.

Dla uczniów z dostosowaniem warunków czas egzaminu jest wydłużony.
Zdający powinien mieć na egzaminie każdego dnia długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych / ścieralnych.
Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
Wskazane jest posiadanie zapasowego długopisu. Poza tym na egzamin można wnieść małą butelkę wody.
Prosimy nie zabierać do szkoły telefonów komórkowych, smartwatchy, kalkulatorów ani innych urządzeń elektronicznych.

Drodzy Uczniowie!
Pomimo trudnej sytuacji, dołożymy wszelkich starań aby Wasz egzamin odbył się bez zakłóceń.

Życzymy powodzenia !