Mikołajowe Święto

Możliwość komentowania Mikołajowe Święto została wyłączona

Jak co roku, każde dziecko czeka z utęsknieniem na ten dzień- 6 grudnia- Mikołajki. I tym razem było tak samo, atmosfera oczekiwania była wyczuwalna już na kilka dni przed 6 grudnia. W naszej szkole w tym roku aż dwa dni trwało świętowanie przybycia św. Mikołaja. Już 5 grudnia klasy młodsze (0-III) brały udział w zabawie, której przyglądał się zacny Gość z brodą. Dzieci podzielone zostały na 4 drużyny, które tworzyły swoje odrębne „państwo”, w którym musiały wykonać pewne zadania. Państwa różniły się od siebie kolorami, drużyny musiały urządzić swój „kraj” w wyznaczonym kolorze, ułożyć hymn swojego kraju, menu na powitanie Mikołaja itd. Każda grupa bardzo przejęła się swoją rolą, wszyscy zaangażowali się w zabawę i współpracowali ze sobą. Święty Mikołaj był pod wrażeniem zabawy dzieci i na koniec przygotował słodką niespodziankę. Następnego dnia na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie mikołajkowe przygotowane przez nasz szkolny teatr „Zielony Groszek”, w którym wystąpili uczniowie klasy Va. Przedstawienie było pełne humoru i wszyscy (nawet ci najmłodsi ) z wielką uwagą śledzili przygody „szkolnych rozrabiaków” i ich spotkanie z „Mikołajową Brygadą Antyterrorystyczną”. W tym dniu niestety św. Mikołaj nie mógł być z nami, ale znów nas zaskoczył i zostawił dla wszystkich klas „słodkie paczuszki”. Klasie Va serdecznie dziękujemy za przygotowanie występu i czekamy na następne 😉 Wszystkim dzieciom życzymy pięknych prezentów, tych wymarzonych oraz cierpliwości w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.