Minęły ferie zimowe

      Możliwość komentowania Minęły ferie zimowe została wyłączona

Jak co roku w naszej szkole uczniowie w atrakcyjny sposób spędzili pierwszy tydzień ferii. Organizowane były różnorodne zajęcia i wycieczki, podczas których uczestnicy poznawali różne sposoby spędzania czasu wolnego, integrowali się w grupie, śpiewali, tańczyli, rywalizowali w grach sportowych oraz planszówkach. Młodsze dzieci skorzystały z oferty kina Lewart i obejrzały film pt: „Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra”. Niemal setka uczniów wybrała się do Parku Trampolin i Rozrywki -Strefa Wysokich Lotów w Lublinie, by tam spróbować swoich sił we wspinaczce po ściance, chodzeniu po linie, a przede wszystkim w skokach na trampolinach. Grupa młodszych dzieci zabawiła się również w Centrum Rozrywki „Koziołek”, gdzie największą popularnością cieszył się dmuchany plac zabaw z tysiącami kulek.

Podczas ferii dzieciaki miały też okazję do nauki. Dzięki panu Piotrowi Skibie – garncarzowi Jadwisina poznały historię garncarstwa, pochodzenie i właściwości gliny, sposób jej wyrabiania i różnorodne zastosowania dawniej i dziś. Każdy samodzielnie wykonał naczynie gliniane, które po wyschnięciu będzie pamiątką z warsztatów.  Odbyły się też zajęcia przeznaczone zarówno dla uczniów jak i pracowników szkoły: szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Przeprowadzili je ratownicy medyczny z firmy M-TMED i umożliwili praktyczne ćwiczenie czynności, od których może zależeć życie.

Walentynkowy dzień minął słodko i kolorowo: dzieci (z niewielką pomocą) przygotowały słodkie gofry i smakowite kanapki, a do domu każdy zabrał fantazyjnie poskręcanie balony, które przybrały kształty kwiatów, zwierząt i oczywiście serduszek. Nie zabrakło też balu przebierańców!

Tylko szkoda, że nie dopisała zimowa pogoda. Ale następne ferie już za rok!