Na ratunek Ziemi

      Możliwość komentowania Na ratunek Ziemi została wyłączona

 22 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w teren gry. Korytarze przemierzały klasy szukające sposobu ” Na ratunek Ziemi”. Poprzez odszukiwanie i wykonywanie zadań związanych z ekologią dowiedzieli się, jak mogą pomóc naszej planecie, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się jej pięknem.

Uczniowie klas 1-3 utrwalili swoje umiejętności w segregacji odpadów, dowiedzieli się ile czasu potrzebują na rozkład przedmioty, które wyrzucamy oraz ile miejsca na naszej planecie zajmują wysypiska śmieci. Podczas różnych aktywności poznawali sposoby na ekologiczne życie, a przy okazji doskonalili umiejętności matematyczne i polonistyczne. Sprawdzili też, jak łatwo pokonywać trudności pracując w grupie.

Uczniowie klas starszych, za pomocą planu szkoły, szukali nietypowo ukrytych zadań zakodowanych kodami QR. Przy użyciu tabletów wyświetlali animacje, infografiki, interaktywne mini gry, dzięki którym mogli właściwie uzupełnić zadania na karcie gry. Aktywności skupiały się wokół tematu odpadów, ich właściwego segregowania, przetwarzania, sposobów na ograniczanie ich ilości i postępowania z odpadami niebezpiecznymi.

Aktywne działania nie tylko zwiększyły motywację uczniów, ich zaangażowanie, ale również pozwoliły w ciekawy, intrygujący sposób przedstawiać poszczególne zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej. Jesteśmy pewni, że ten dzień będą długo pamiętać i stosować wypracowane zasady w życiu codziennym.