NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN

      Możliwość komentowania NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN została wyłączona

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w projekcie „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn”. „Dzieci z Bullerbyn” napisała  szwedzka pisarka Astrid Lindgren. książka dla dzieci. Książka powstała w 1947 roku i do dziś jest jedną z ulubionych książek kolejnych pokoleń najmłodszych czytelników. 
Dzieci z Bullerbyn” to historia małej Lisy, która opowiada o życiu w maleńkiej osadzie. Znajdują się w niej zaledwie trzy zagrody. Zamieszkują je: Lisa, Lasse , Bosse, Anna , Britta oraz Olle i jego mała siostrzyczka Kerstin. Dzieci z Bullerbyn nigdy się nie nudzą, mają wiele niesamowitych przygód i bujną wyobraźnię, która pozwala im wymyślać rozmaite zabawy. Dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, zajmując się zwierzętami i  pomagając rodzicom. 
 Lisa szczegółowo opowiada o szwedzkich tradycjach, celebruje święta, pilnie się uczy. Bohaterowie utworu są bardzo samodzielni, zaradni i mają świetne pomysły. Uczniowie klas trzecich postanowili napisać ich dalsze przygody  według własnego pomysłu i wykonać do nich ilustracje. W ten sposób powstała szkolna książka pt. „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn”.