„Ogień Niepodległości” na Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania „Ogień Niepodległości” na Święto Niepodległości została wyłączona

 10 listopada zapłonął w naszej szkole „Ogień Niepodległości”. Jego płomień ma przypominać o tych, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w niepodległym kraju. Co roku, na kilka dni przed Świętem Niepodległości, zapalany jest na cmentarzu legionistów w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką w obwodzie wołyńskim. W tym roku sztafeta przenosząca ogień wyruszyła z Ukrainy 5. listopada, by 11 listopada zapalić go na Grobie Nieznanego Żołnierza, ale także w innych miejscach, w których pamięć i szacunek są wyrazem troski o szeroko rozumiany patriotyzm. Społeczność naszej szkoły otrzymała „Ogień Niepodległości” od uczniów Szkoły Podstawowej im. 27. WDP AK w Skrobowie. Dla nich to symbol pamięci o ludziach, których imię nosi szkoła, dla nas – Światło Pamięci o legionistach, ale także żołnierzach, którym nasze miasto zawdzięcza wyzwolenie w 1944 roku. „Ogień Niepodległości” to coś więcej, niż płomień zapalonego znicza. To żywa lekcja historii.