PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Możliwość komentowania PASOWANIE NA CZYTELNIKA została wyłączona

 Dnia 16 lutego 2024 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Na początku spotkania, pani bibliotekarka Małgorzata Stępień przypomniała uczniom zasady korzystania z biblioteki szkolnej. W czasie rozmowy uczniowie opowiadali jakie książki wypożyczają i czytają.

Następnie uczniowie klasy 3 C przedstawili Bajkę o smutnej Petroneli, która została zaczarowana przez czarnoksiężnika i się nie uśmiechała. Nawet próby rozbawienia jej przez flecistów, ufoludków czy tancerki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Dopiero podarunek w postaci książki wywołał uśmiech na jej twarzy. Księżniczka podzieliła się swoim prezentem z poddanymi. Uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty książkowe z utworami polskich autorów ufundowane przez Instytut Książki.