Wielostronny Projekt Partnerski Szkół „Made in…”

(program sektorowy Comenius w programie „Uczenie się przez całe życie”)

Po raz czwarty w historii naszej szkoły będziemy realizowali wspólnie ze szkołami europejskimi projekt partnerski „Made in…” programu Comenius. Działania w ramach projektu „Made in…” będziemy prowadzili w  latach 2013 – 2015. Szkołą koordynującą projekt jest szkoła z Wielkiej Brytanii. W naszej szkole projekt koordynuje pani I. Wójtowicz. Językiem roboczym projektu jest język angielski.

Uczestnicy:

1. Finlandia: Kytöpuiston koulu, Vantaa, Etelä-Suomi (strona www: www.eduvantaa.fi/kytopuisto)
  2. Francja: Ecole primaire de Maatea, Moorea (French Polinesia- Society Islands), Extra-Regio (strona www: www.ecoledemaatea.eklablog.com)
  3. Hiszpania: Centro  de Educacion Infantyl y Primaria Playa de MOGÁN, MOGÁN, Canarias
  4. Wielka Brytania: Ysgol y Bedol Primary School, Carmarthenshire, West Wales and The Valleys (strona www: www.ybedol.amdro.org.uk)
  5. Włochy: I.C.S. „G.Marconi”, Palermo, Sicilia (strona www: www.scuolamediamarconipa.gov.it/)
  6. Polska: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, Lubartów, woj. lubelskie (strona www: www.sp4lubartow.pl)

Nasza współpraca ma na celu zachęcanie uczniów i nauczycieli do doświadczania kreatywności i innowacji na skalę europejską. W poszczególnych szkołach partnerskich uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą poznawali kraje partnerskie i ich kulturę. Realizując projekt chcemy rozwinąć u naszych uczniów dar odkrywania podobieństw i poszanowania różnic innych kultur oraz tego, iż możemy żyć razem w harmonii jako obywatele Europy. Uczniowie będą mogli nawiązywać ze sobą kontakty: będą korespondowali ze sobą w sposób tradycyjny oraz przy pomocy poczty elektronicznej oraz korzystali z komunikatorów internetowych i portali społecznościowych. Będą mieli możliwość uczestnictwa w konferencjach wideo z uczniami ze szkół partnerskich i prezentowania efektów swojej pracy. Niektórzy uczniowie poznają się i będą razem uczyli się i spędzali czas  podczas wspólnych spotkań, które zostaną zorganizowane w trakcie realizacji projektu. Nauczyciele zaangażowani w realizację projektu będą mogli wymieniać się doświadczeniami w czasie spotkań roboczych, bezpośrednio nawiązując kontakty bądź korzystając z pośrednictwa szkolnych koordynatorów oraz uczestniczyć w programie wymiany nauczycieli.

Projekt jest wspierany finansowo i merytorycznie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Nasz projekt otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 20.000 Euro.