Ślubowanie klas pierwszych

      Możliwość komentowania Ślubowanie klas pierwszych została wyłączona

W dniu 17 października, na zakończenie obchodów Tygodnia Patrona szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych.             Uczniów oraz zaproszonych gości powitał tajemniczy głos … szkoły. Przy dźwiękach wesołej melodii do sali gimnastyczne wkroczył barwny korowód, na czele z królem Ołówkasem i jego małżonką. Zła czarownica zamieniła dzieci w żółtodzioby. Aby zrzucić złe zaklęcie pierwszoklasiści musieli zaprezentować swoje umiejętności. Zaśpiewali piosenki oraz zdali swój pierwszy egzamin. Król Ołówkas uzna, że dzieci mogą zostać „prawdziwymi uczniami”. Odbyło się uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Świć pasował każde dziecko na ucznia szkoły. Pani Wicedyrektor Bożena Stępień wręczyła pierwszakom legitymacje szkolne, wychowawczynie pamiątkowe dyplomy, a rodzice kolorowe długopisy. Całą uroczystość przygotowali starsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.