Spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke została wyłączona

DSCF0878 (Kopiowanie) 14 listopada 2016 roku klasy 3 B, 4 B, 6 A wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Pan Grzegorz Kasdepke jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy, laureatem wielu nagród literackich.  W czasie spotkania autor błyskawicznie nawiązał kontakt z dziećmi. Rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy młodych czytelników z zakresu znajomości gatunków literackich. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem. Następnie  opowiedział o swoich książkach, o tych które powstały i o tych które pisze. Zaprezentował fragmenty utworów : „Co to znaczy…”, „Co to znaczy po raz drugi”, „Kacperiada”, „Bon ton …”, „Detektyw Pozytywka”, „Kuba i Buba”, „Przyjaciele”, „Tylko bez całowania”, Bodzio i Pulpet”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”. Następnym punktem  była konferencja prasowa. Dzieci zadawały pytania związane z twórczością pisarza, jak i z życiem prywatnym. Potem były autografy i sesja zdjęciowa. Spotkanie przebiegło w przyjemnej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy pani Barbarze Orłowskiej – pani bibliotekarce z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisowie i pani Becie Wilczyńskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki  Publicznej w Lubartowie za zaproszenie naszych uczniów na spotkanie autorskie z panem Grzegorzem Kasdepke.