VI Zjazd Szkół Rodziny Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej

Możliwość komentowania VI Zjazd Szkół Rodziny Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej została wyłączona

16 maja 2013 roku nasza szkoła uczestniczyła  w VI Zjeździe Rodziny Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Gospodarzem tego zjazdu był Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Metropolita Lubelski – JE abp dr hab. Stanisław Budzik, Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman, Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz, Burmistrz Miasta Bełżyce – Ryszard Góra. Poza nami w zjeździe uczestniczyli przedstawiciele następujących szkół:

1. Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Chełmie
2. Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu
3. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dorohuczy
4. Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Garbowie
5. Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku
6. Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie
7. Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
8. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i   Słabosłyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
9. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie
10. Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
11. Zespołu Szkół nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej
12. Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mętowie
13. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II im. Jana Pawła II w Sobieszczanach
14. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Stróży
15. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Bełżycach , której przewodniczył JE ks. bp Mieczysław Cisło. Następnie delegacje szkół, poczty sztandarowe, zaproszeni goście w uroczystym przemarszu ulicami Bełżyc przeszli do siedziby gospodarzy spotkania Zespołu Szkół nr 1 w Bełżycach. Podczas uroczystości można było obejrzeć piękne popisy artystyczne uczniów kończące się widowiskiem poetycko-muzycznym pt. „Moi przyjaciele” przygotowanym przez uczniów gimnazjum. Po części artystycznej zaproszono gości na poczęstunek. Zamieszczone fotografie pochodzą ze szkolnej strony internetowej gospodarzy zjazdu.