VIII Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej „ TOP SONGS”

Możliwość komentowania VIII Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej „ TOP SONGS” została wyłączona

Czy gwiazdy mogą chodzić po ziemi? Ależ oczywiście! Udowodnili uczestnicy VIII Miejskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „ Top Songs”, którzy niczym odległe nam ciała niebieskie olśniewali swymi występami. Ci młodzi, utalentowani ludzie potwierdzili, jak niebagatelną rolę w naszym życiu odgrywa muzykowanie. Śpiewanie to bardzo specyficzny rodzaj wyrażania siebie- nierozerwalne połączenie muzyki i języka. Rozwija ono nasze umiejętności leksykalne, uczy poprawnej wymowy oraz akcentu. Tekst każdej piosenki jest źródłem nowego słownictwa, które zostaje przekazane w określonym kontekście. Piosenka obcojęzyczna odzwierciedla użycie autentycznego, żywego języka, co znacznie umila proces jego poznawania. Wspólny śpiew, bądź słuchanie muzyki zbliża do siebie, przełamuje bariery, wprowadza przyjemny nastrój i poczucie radości. Takim właśnie czarem obdarzyli nas dzisiaj zarówno soliści, jak i zespoły wokalne. Podczas prezentowania się ujęli oni swoją ekspresją także serca szanownego jury w składzie: pani Grażyna Stawska, Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w UM Lubartów; pani Anna Kozak, instruktor muzyki w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie; pani Małgorzata Machnikowska, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

Chyba nikt z nas nie chciałby siedzieć na miejscach Komisji Konkursowej i wybierać z grona tylu znakomitych wykonawców, tych, którzy mają wygrać. Wybór był naprawdę trudny, ale wysokie kompetencje i doświadczenie członków jury pozwoliło wyłonić i nagrodzić przedstawicieli poszczególnych grup wiekowych, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi walorami głosowymi, poczuciem rytmu, poprawnością językową oraz doborem odpowiedniego repertuaru.

W związku z tym mamy zaszczyt uroczyście ogłosić, że podczas tegorocznego Miejskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „ Top songs” rozbłysły talenty muzyczno-językowe takich osób jak:

W kategorii „Przedszkolaki” wyróżnione zostały zespoły z:

• Przedszkola Miejskiego nr 1, grupa „ Motylki”:  Marysia Kozioł, Julia Stasiuk, Weronika Duda, Alicja Nagietowicz, Karolina Żelazek;
  • Przedszkola Miejskiego nr 2:  Klaudia Łukasiewicz, Kacper Wójcik, Paweł Woźniak, Joanna Skrzypiec, Bartek Ćmiel;
  • Przedszkola Miejskiego nr 4:  Antonina Góźdź, Piotr Wardak, Samanta Anioł, Alex Sykut, Maja Ździobłowska;
  • Przedszkola Miejskiego nr 5:  Mateusz Góra, Alicja Serwin, Dominika Szymczuk, Oskar Wójcik, Oliwia Łazorczyk;
  • Szkoły Podstawowej nr 1:  Łukasz Sadownik, Dominika Bujak, Aleksandra Pawińska, Aleksandra Capogna, Hubert Żyro;
  • Szkoły Podstawowej Nr 3:  Iga Goleń, Maja Biskup, Gabriela Bisek, Wiktoria Eaeryniuk;
  • Niepublicznego Dwujęzycznego Przedszkola „Motylek”:  Julia Kanadys, Zuzanna Szymczak, Julia Figat, Wiktor Kudło, Karolina Szczygieł;
  • Prywatnego Przedszkola „ CASPER”:  Lena Lato, Hanna Gałązka, Laura Żerańska, Dawid Iwanek;
  • Szkoły Podstawowej nr 4:  Nikola Krajewska, Ania Wiśniewska, Jakub Gawinek, Michał Ślifirczyk, Karol Zybała

KLASY I-III

• Magdalena Ciosmak z SP nr 3 – I miejsce;
  • Julia Strachowska z SP nr 3 – II miejsce;
  • Krystian Wrzos z SP nr 1 – III miejsce;
  • Patrycja Sputo z SP nr 4 – III miejsce;
  • Zuzanna Bednarz i Weronika Mazur z SP nr 1 – wyróżnienie;
  • Weronika Kowalska i Wiktoria Siwek z SP nr 4 – wyróżnienie.

Kategoria „Zespoły”:

• SP nr 3: Sylwia Maluga, Alicja Paśnik, Karol Małyska, Aleksander Skrzypiec – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
  • SP nr 3: Lidia Bielawska, Gabriela Gmurkowska, Emilia Gołębiowska, Alicja Stawecka – I miejsce;
  • SP nr 4: Oliwia Krupa, Julia Tomasiak, Jan Jemielniak, Jan Wereszczyński – II miejsce;
  • SP nr 1: Nikola Goral, Klaudia Sobieszek – III miejsce.

KLASY IV-VI

• Bogumiła Małyska z SP nr 1 – I miejsce;
  • Anna Antos z SP nr 4 – II miejsce;
  • Kewin Korzeniowski z SP nr 1  – III miejsce;
  • Weronika Stawecka z SP nr 3 – III miejsce;
  • Aleksandra Lato z SP nr 3 – wyróżnienie;
  • Agnieszka Guz z SP nr 4  – wyróżnienie.

• SP nr 3: Emilia Kozak, Magdalena Pasek – I miejsce;
  • SP nr 3: Anna Aftyka, Anna Lipska – II miejsce;
  • SP nr 1: Martyna Choduń, Martyna Jedut – III miejsce;
  • SP nr 3: Zofia Budzyńska, Klara Florek, Emilia Zmysłowska – wyróżnienie.

GIMNAZJA

•  Iza Zbiciak z Gimnazjum nr 1 – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
  • Kacper Cybul z Gimnazjum nr 1 – I miejsce;
  • Natalia Robak z Gimnazjum nr 2 – II miejsce;
  • Karolina Krupa z Gimnazjum nr 1 – III miejsce;
  • Magda Dąbrowska z Gimnazjum nr 2 – III miejsce.

Kategoria „Zespoły”:

• Gimnazjum nr 2: Daniel Gaweł, Przemek Paśnik, Sebastian Sykut – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
  • Gimnazjum nr 1: Weronika Barszcz, Alicja Waszkiewicz – I miejsce;
  • Gimnazjum nr 1: Dominika Kosowska, Agata Zarzycka – II miejsce.

Gratulujemy jednak WSZYSTKIM uczestnikom- każdy występ posiadał swój niepowtarzalny charakter i urok. Dziękujemy także instruktorom, którzy z pasją przekazują własną wiedzę muzyczną oraz językową swoim podopiecznym. Z niekrytą ciekawością, czekamy na wasze kolejne interpretacje piosenek angielskich w kolejnym roku szkolnym!