WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Możliwość komentowania WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO została wyłączona

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności… to nie tylko praca, ale i walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”. Janusz Korczak

8 października 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W wyborach uczestniczyło czterech kandydatów z klas 6-8.

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie Lena M. Elena N., Agnieszka P., Judyta P., Alexandra M., Julia P. Swój głos oddali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej do ósmej Każdy z kandydatów zaprezentował swój program wyborczy i prowadził kampanię przed wyborami. Po obliczeniu głosów komisja wypełniła protokół, zgodnie z którym największą liczbę głosów uzyskał Maciej Skrzypiec, bo aż 207. W skład zarządu weszli również Lena Żelazek , Natalia Grzybowska, Krzysztof Krasoń. Maciej Skrzypiec będzie pełnił funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2024 /25. Uczniom w wyborach pomogli opiekunowie samorządu Aleksandra Obroślińska i Ilona Wójtowicz. Gratulujemy nowemu przewodniczącemu i zarządowi oraz życzymy dobrego sprawowania władzy i reprezentowania uczniów naszej szkoły wobec społeczności szkolnej i lokalnej. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.