Z wizytą w redakcji „Lubartowiaka”

      Możliwość komentowania Z wizytą w redakcji „Lubartowiaka” została wyłączona

Po czym poznać, że zrobienie gazety wymaga sporo pracy i czasu? To było pytanie za szóstkę, dlatego uczniowie kl. VI b Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie zaczęli rozglądać się po naszej redakcji.

Prawidłowa odpowiedź, która nie padła zbyt szybko, brzmiała: – Redaktorzy mają powycierane klawiatury komputerów. Szóstkę zdobył Krystian Siwek. Była to ocena całkiem legalna, bo pytanie na spostrzegawczość padło podczas zajęć lekcyjnych w obecności dyrektora szkoły Krzysztofa Świcia.

Grupa uczniów z SP nr 4 w Lubartowie odwiedziła naszą redakcję w dniu wydawniczym, w środę 6 listopada. Było trochę ciasno, bo tego dnia obecność na lekcjach była stuprocentowa, nikt nie zachorował. Nie wiemy czy to dlatego, że zajęcia w naszej redakcji były zapowiedziane tydzień wcześniej i wyparły dwie inne godziny lekcyjne? A może to dzięki obiecanym przez nas cukierkom przyszło ponad 20 uczniów?

Słuchali z zaciekawieniem wykładu naszego redakcyjnego informatyka Radka Ozonka, na temat składu komputerowego. Ciekawostką było dla nich to, że pracuje on na dwóch monitorach jednocześnie, przenosząc myszką okienka z jednego na drugi. Obejrzeli archiwum gazety i pierwsze wydania. Co wyniosły z redakcji? Na pewno dyplomy – podziękowania za odwiedziny w „Lubartowiaku”. A co jeszcze, to się okaże niebawem. Ocenimy po efektach, dowiedzieliśmy się bowiem, że nasi goście chcą się zająć jakąś formą dziennikarstwa w swojej szkole.

Powodzenia!

Redakcja