Zajęcia ornitologiczne „Bliżej ptaków”

      Możliwość komentowania Zajęcia ornitologiczne „Bliżej ptaków” została wyłączona

 Na czym polega obrączkowanie ptaków?
Po co obrączkuje się ptaki?
Jak znakuje się ptaki?
Czy obrączkowanie jest bezpieczne dla ptaków?
Jakie dane są zbierane i do czego służą?

 Uczniowie klasy 3B i 3C uczestniczyli w zajęciach podczas których mogli zapoznać się z pracą ornitologa, który obserwuje, bada i obrączkuje dziko żyjące ptaki.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznać wszystkie etapy obrączkowania ptaków – od złapania ich w sieci, rozpoznania gatunku, oznaczenia wieku i płci, przez zrobienie odpowiednich pomiarów, zaobrączkowanie i wypuszczenie na wolność. To spotkanie było doskonałą okazją poznania pracy ornitologów, w jaki sposób bezpiecznie obchodzić się z ptakami oraz poznania sposobów czynnej ochrony ptaków.
Bardzo dziękujemy pani Ani Floryszek-Kosińkej za wspaniałe i interesujące spotkanie.