3 Maja obchodzimy Święto Konstytucji.

Możliwość komentowania 3 Maja obchodzimy Święto Konstytucji. została wyłączona

Święto to zostało wprowadzone dla uczczenia uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Obchodzi się go w całej Polsce, poprzez organizowanie różnych wydarzeń patriotycznych.

W naszej szkole Święto to uczciliśmy w dniu 2 Maja, uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klas starszych ( VIa, VIb i Vb) pod opieką pani Anny Krzyżanowskiej. Wszyscy zebraliśmy się w Sali gimnastycznej i z uwagą wysłuchaliśmy krótkiej „lekcji historii”. Po uroczystym wyprowadzeniu sztandaru szkoły, wszyscy udaliśmy się do swoich klas.