ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

      Możliwość komentowania ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI została wyłączona

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami
zaopiekujmy się Ziemią.
Odwzajemniajmy miłość jaką
nas obdarza, utrzymując ją w
czystości i szczęściu.”

Jan Sztaudyng

Prezentacja

Ziemia z pewnością jest najpiękniejszą planetą w naszej galaktyce. Tylko na niej istnieje życie, jest jedyna w swoim rodzaju.  Jednak by dalej tak pozostało, każdy z jej mieszkańców jest zobowiązany do tego, aby o nią dbać. W dniu jej święta ludzie na całym świecie zastanawiają się, co mogą zrobić w swoim najbliższym środowisku, żeby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

Uczniowie klasy IIIa chcąc w sposób szczególny uczcić  Światowy Dzień Ziemi przygotowali specjalnie z tej okazji inscenizację ekologiczną. Poprzez historię Jasia i Małgosi, leśnych ludków oraz eko-czarownic pokazali swoim koleżankom i kolegom , jak należy postępować, by przez kolejne dziesiątki lat móc cieszyć oko pięknem otaczającej nas przyrody. Przypomnieli wszystkim zgromadzonym, że od każdego z nas zależy, w jakiej kondycji będzie nasza planeta. Nawet najmłodsi poprzez stosowanie się do prostych zasad chroniących środowisko ( oszczędzanie wody, szanowanie roślin, segregowanie odpadów itp.) mogą udowodnić, że los Ziemi nie jest im obojętny i chcą być zielonymi przyjaciółmi naszej planety.  Wszyscy podzielamy stanowisko ukazane przez uczniów klasy IIIa  i wspólnie z nimi będziemy walczyć o to, by Ziemia mogła opływać czystymi wodami i pachnieć świeżym powietrzem. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszego życia. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko w dniu Jej święta, ale  każdego dnia.