Dzień Kolorowej Skarpetki

      Możliwość komentowania Dzień Kolorowej Skarpetki została wyłączona
  1. marca jest wyjątkowo kolorowym dniem i to nie tylko z powodu rozpoczynającej się wiosny! Właśnie wtedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa.

Data obchodów jest symboliczna. Przypada na 21.dzień 3.miesiaca roku, ponieważ czasem zdarza się, że w 21 parze chromosomów występuje dodatkowy, trzeci nośnik informacji genetycznej, który jest „nie do pary” i determinuje określone cechy funkcjonowania, które składają się na zespół Downa.

Kolorowe skarpetki, które są nie do pary stały się międzynarodowym symbolem tego dnia. Kiedy je nakładamy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z trisomią 21. chromosomu. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe.

Tak też zrobili uczniowie z naszej szkoły oraz ich rodziny. Spójrzcie na kolaż ze zdjęć i zobaczcie jak jesteśmy różnorodni i wyjątkowi! Dzięki temu świat jest weselszy i ciekawszy, jak kolorowe skarpetki!