DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

      Możliwość komentowania DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA została wyłączona

 Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia od 1950 roku – w rocznicę powstania WHO. Stąd też kwiecień nazywany jest powszechnie miesiącem zdrowia. Celem obchodów jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Dzięki obchodom Światowego Dnia Zdrowia społeczności z całego świata mają niepowtarzalną sposobność integracji na rzecz promowania działań prozdrowotnych. Jest to również szczególnie uroczysty dzień dla wszystkich pracowników służby zdrowia.
Z tej okazji 13 kwietnia do naszej szkoły zostali zaproszeni pracownicy NZOZ „ Zdrowa Rodzina”. W ramach podziękowań za ich całoroczną, ciężką pracę uczniowie kl. IIB oraz IIIB pod czujnym okiem swoich wychowawczyń- p. Renaty Budzyńskiej i p. Beaty Nitychoruk, przygotowali ciekawy program artystyczny. Promował on zdrowy styl życia oraz ostrzegał przed niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą bagatelizowanie spraw zdrowotnych. Uczniowie wczuli się w rolę bohaterów, którzy nie byli pewni, jak należy postępować, by ich ciało było w doskonałej kondycji. Całe szczęście mogli wysłuchać dobrych rad swoich kolegów i koleżanek, którzy uświadomili ich, co należy robić, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Mieliśmy także okazję wspólnie pośpiewać piosenki o tematyce zdrowotnej oraz poćwiczyć swoje umysły przy rozwiązywaniu zagadek. Zabawny wydźwięk przygotowanych inscenizacji sprawił, że publiczność oglądała je z dużym zaciekawieniem.