JASEŁKA BOŻONORADZENIOWE

Możliwość komentowania JASEŁKA BOŻONORADZENIOWE została wyłączona

„Bóg jest dobry!
Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus,
By mnie sobą nie speszyć,
by mnie uzbroić miłością….” Najbardziej zdumiewającym wydarzeniem w historii ludzkości był dzień, w którym z miłości do człowieka Bóg stał się jednym z nas. Tę niezwykłą wiadomość przekazali nam poprzez jasełka uczniowie klasy IVB. Ich piękna inscenizacja przypomniała nam jak niewidzialny Bóg stał się widzialną miłością, by dać nam przykład najbardziej oddanego i bezinteresownego uczucia. Przedstawienie skłoniło nas do refleksji na temat prawdziwego sensu świąt Bożego Narodzenia. Odkryło prawdę, że Boże Narodzenie polega na spotkaniu i zjednoczeniu się Boga z człowiekiem, na narodzeniu się Małej Dzieciny w naszym sercu. Jasełka wprowadziły nas w cudowny, iście świąteczny nastrój. W szkole rozbrzmiały także dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistów ze szkolnego chóru. Dodatkową niespodzianką dla uczniów było wykonanie pastorałki „ Kolęda płynie z wysokości” przez grono nauczycielskie. Wykonanie to zostało nagrodzone gromkimi brawami, za co nauczyciele serdecznie dziękują.