KONKURS ZBIÓRKI BATERII

      Możliwość komentowania KONKURS ZBIÓRKI BATERII została wyłączona


DRODZY RODZICE i UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY!

 Nasze Miasto Lubartów przystąpiło do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Drugie Życie Elektrośmieci”. Po pierwszym etapie konkursu znajdujemy się na I miejscu w Polsce!!! Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi uczniów, a za ich pośrednictwem dorosłych, na ochronę środowiska  w dziedzinie odpowiedzialnego zachowania i postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami. Mamy nadzieję, że jako uczestnicy konkursu staniecie się świadomymi obywatelami, korzystającymi ze zdobyczy cywilizacji w sposób nieszkodliwy dla środowiska i życia na Ziemi. To właśnie Wy macie szansę stania się gwarantem lepszej przyszłości naszej planety i zrównoważonego rozwoju.W ciągu jednego tylko roku Polacy kupują ok. 300 mln sztuk baterii (ok. 10000Mg), Zawierają one bardzo szkodliwe substancje np. rtęć, kadm, ołów, silnie żrące elektrolity. Takie odpady porzucone na dzikich wysypiskach, wrzucone do pojemników na zwykłe odpady komunalne lub w inne nieprzeznaczone do tego miejsce ulegają dalszemu niszczeniu. Prowadzi to do uwalniania się ich zawartości i przenikania do gleby i do wód gruntowych stając się zagrożeniem dla zdrowia i życia.

DRUŻYNA ELEKTROGUMISIÓW Z II LO W LUBARTOWIE PROWADZI DLA WAS KONKURS ZBIÓRKI BATERII.
WEJDŹ NA FACEBOOK ZNAJDŹ „ELEKTROGUMISIE LUBARTÓW” – KLIKNIJ, ŻE NAS LUBISZ!!!- I ZAGŁOSUJ NA NASZ FILM

KOORDYNATOREM KONKURSU JEST pani BEATA WOJCIUKIEWICZ
ZBIÓRKA PROWADZONA JEST PRZEZ WASZYCH WYCHOWAWCÓW KLASOWYCH
WSPANIAŁE NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH KLAS!!!
WSPANIAŁE NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH ZBIERACZY INDYWIDUALNIE!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

AKTUALNE WYNIKI ZBIÓRKI BATERII W SP NR 4

(STAN NA 18.03.2013r.)

KATEGORIA ZESPOŁOWA (KLASY)

             1.   KLASA 1B 125, 5 kg
2. KLASA 3A   80 kg
3. KLASA 2A   46 kg
4. KLASA 3B   38, 5 kg
5. KLASA 5A   36, 5 kg
6. KLASA 6B     8 kg
7. KLASA 6A     7, 5 kg
 8. KLASA 1A     7, 5 kg
9. KLASA 2B      5 kg
10. KLASA 5B     2, 3 kg
11. KLASA 4B     0, 8 kg

 JAK NA RAZIE DO KONKURSU NIE WŁĄCZYŁY SIĘ KLASY  0A, 0B i 4A (BRAK DANYCH O ILOŚCI ZEBRANYCH BATERII)

Miło nam poinformować Was, że do współpracy przy  organizacji konkursu zgłosiło się Nadleśnictwo Lubartów. Dzięki pomocy Nadleśnictwa najlepsze klasy odwiedzą w czerwcu Kozłowiecki Park Krajobrazowy, będą uczestniczyć w zajęciach w ośrodku dydaktycznym oraz obejrzą widowisko teatralne „Bajka o Czerwonym Kapturku i o tym, jak należy postępować z ZSEE”.
Nagrody czekają też na 20 najlepszych zbieraczy zużytych baterii w kategorii indywidualnej. Jej wyniki zaczniemy zamieszczać w kwietniu. Zobacz relację na facebooku.