Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek została wyłączona
SONY DSC

SONY DSC

Tegoroczne święto postaci z bajek przypadające na 5 dzień listopada obchodzone było w naszej szkole w radosnej atmosferze. Na spotkanie z panem Kleksem i jego bajkowymi przyjaciółmi przyszli uczniowie klas 0-4. Wielu z nich zaprezentowało wspaniałe stroje bohaterów z bajek i baśni autorstwa takich twórców jak: Charles Perrault, bracia Grimm, Ch. H. Andersen.
Na szkolnym forum można było spotkać Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Pinokia, Dziewczynkę z zapałkami, Kopciuszka, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Królewnę Śnieżkę  i krasnoludki, dobre wróżki, królewiczów, rycerzy, Calineczkę, wiele różnych bajkowych zwierząt oraz innych znanych z książek i telewizji postaci lubianych przez dzieci.
Występująca w roli profesora Ambrożego Kleksa pani Lekturka (Katarzyna Tarnowska) przygotowała dla uczestników święta opowieść o wybranych bohaterach i kufer pełny pięknych rekwizytów kojarzących się z różnymi bajkami. Razem z panią bibliotekarką (Małgorzatą Stępień) zachęcała dzieci do częstego sięgania po książki i współprzeżywania przygód bohaterów w wyobraźni.
Organizatorki imprezy dziękują wszystkim gościom i uczestnikom za obecność, wspólną zabawę i uśmiechy, mając nadzieję, że w sercach i pamięci dzieci pozostaną na długo miłe wspomnienia.
K.Tarnowska