„Młodzież Zapobiega Pożarom”

      Możliwość komentowania „Młodzież Zapobiega Pożarom” została wyłączona

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

 Turniej odbył się w Urzędzie Miasta Lubartów w dniu 28 marca 2023roku. Wzięły w nim udział dwie drużyny. Po napisaniu testu wyłoniono zwycięzców etapu miejskiego. Zwycięzcą starszej grupy wiekowej V-VIII został Kacper Broniszewski z klasy VIb, który zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce w grupie wiekowej I-IV zajął uczeń klasy IVa Mariusz Zieliński. Ponadto Antonina Filip z klasy IVa zajęła trzecie miejsce w młodszej grupie a Martyna Sagan z VIb również zajęła trzecie miejsce w starszej grupie wiekowej. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, z czego dwoje z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego: Kacper Broniszewski i Mariusz Zieliński. Gratulujemy i powodzenia !