Wieczór poetycki

Możliwość komentowania Wieczór poetycki została wyłączona

23 marca 2023 r. w Bibliotece w Lisowie  odbył się wieczór poezji Wisławy Szymborskiej zatytułowany „ Nic dwa razy się nie zdarza…”.
Spotkanie z poezją Noblistki zostało zorganizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową nr4 w Lubartowie.
Niebywałą ucztę dla ducha zapewnili wszystkim miłośnikom poezji  nauczyciele i uczniowie klas ósmych   oraz osoby aktywnie uczestniczące w działaniach inspirowanych przez bibliotekę. Przeczytali oni wybrane wiersze polskiej poetki,  pięknie je interpretując.Tę część spotkania zakończył występ uczennic klasy czwartej. Zaśpiewały one utwór „Nic dwa razy się nie zdarza”.
Wydarzenie uświetniła wystawa obrazów  pani Ilony Wójtowicz. Niektóre z nich inspirowane były twórczością Wisławy Szymborskiej.
Postać poetki została ukazana zgromadzonym gościom podczas prezentacji.
Dodatkową atrakcję wieczoru stanowiły przeprowadzone przez panią Annę Krzyżanowską warsztaty pisania limeryków, podczas których każdy mógł napisać i zaprezentować własny utwór.
Na zakończenie spotkania małą namiastkę swojej twórczości zaprezentowała nam lubartowska poetka-  pani Danuta Wożniak.
Klimatyczną scenografię tworzyły nie tylko wspaniałe obrazy, ale także rekwizyty udostępnione przez panie Dorotę Misiarz i Małgorzatę Stępień.