„MOJEMU MIASTU NA IMIENINY”

      Możliwość komentowania „MOJEMU MIASTU NA IMIENINY” została wyłączona

imieniny Lubartowa (1)W dniu 22 listopada 2016 roku uczniowie szkół podstawowych  i ich nauczyciele promowali akcję „Mojemu Miastu na Imieniny”. Celem akcji jest rozbudzanie postaw patriotycznych i zachęcanie uczniów do poznawania naszej „Małej Ojczyzny” – Lubartowa oraz uczczenie odnowienia prawa miejskiego i zmiany nazwy miasta z Lewartowa na Lubartów, na wniosek ówczesnego właściciela miasta księcia Pawła Karola Sanguszki do króla Augusta III, który miał miejsce 22 listopada 1744 roku.

W naszej szkole w związku z akcją MOJEMU MIASTU NA IMIENINY przeprowadzono konkursy: plastyczny na kartkę imieninową dla mojego miasta, literacki na najciekawsze życzenia, plastyczno- literacki na najciekawszą kartkę i życzenia dla Lubartowa. W centralnym punkcie szkoły pojawiła się gazetka przedstawiająca krótką historię miasta. Uczniowie przyszli ubrani w barwy czerwono  niebieskie. Delegacja ze szkoły odwiedziła następujące placówki: Przedszkole Miejskie nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubartowie, Przedszkole Motylek, Przedszkole Fantazja, Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 1, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafię Wniebowstąpienia Pańskiego informując o Imieninach Miasta i przekazując życzenia wraz z upominkiem. Dziękujemy Wszystkim za miłe przyjęcie, a w szczególności Dzieciom, Wychowawcom i Pani Dyrektor  z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie za piękne piosenki i wierszyki w ich wykonaniu.
imieniny Lubartowa (4) - Kopia imieniny Lubartowa (5) - Kopia imieniny Lubartowa (5) imieniny Lubartowa (6) imieniny Lubartowa (7) imieniny Lubartowa (8) - Kopia imieniny Lubartowa (8) imieniny Lubartowa (9) - Kopia