Nasi uczniowie na obchodach 480–lecia Lubartowa

      Możliwość komentowania Nasi uczniowie na obchodach 480–lecia Lubartowa została wyłączona

 29 maja 2023 r. klasa 3 b uczestniczyła w obchodach 480–lecia Lubartowa. Pierwszy punkt stanowiła wizyta w Urzędzie Miasta Lubartów. Trzecioklasiści poznali działalność naszego samorządu i pracę urzędników na różnych stanowiskach. Dowiedzieli się, kto i w jaki sposób podejmuje ważne decyzje, z jakimi problemami borykają się władze miasta, jaki wpływ mają mieszkańcy na funkcjonowanie miejskich instytucji oraz jakie sprawy mogą załatwić Lubartowianie w swoim urzędzie. Dzięki cierpliwym wyjaśnieniom pani Aleksandry Jędryszki i pani Małgorzaty Kanar oraz pani Skarbnik Lucyny Biskup uczniowie klasy 3 b na pewno mają większą wiedzę o funkcjonowaniu struktur samorządowych, świadomość praw i obowiązków obywatelskich, a także wpływu własnego zachowania na jakość życia w swojej „małej ojczyźnie”.

Następnie trzecioklasiści obejrzeli występy przygotowane przez dzieci z lubartowskich przedszkoli, szkół i placówek kulturalnych.

Potem z zaciekawieniem obejrzeli wystawę  „Lubartów w 480 odsłonach” przygotowaną przez Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały stare fotografie, rozpoznawały miejsca , w których zostały zrobione kilkadziesiąt lat temu, wypowiadały się na temat zmian, jakie nastąpiły przez te lata.

W drodze powrotnej przypomniały sobie najważniejsze zabytki miasta i historię jego powstania.

  Różnorodność zadań oraz zaangażowanie emocjonalne uczniów sprawiło, że na pewno ten dzień podniósł poziom wiedzy obywatelskiej, a także wpłynął pozytywnie na kształtowanie się pożądanych postaw patriotycznych.