Sukces Dominika  w konkursie wojewódzkim

      Możliwość komentowania Sukces Dominika  w konkursie wojewódzkim została wyłączona

 Uczeń klasy 4a  Dominik Bajas zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym „Nasz Zielony Dom – Ziemia”. Dominik został nagrodzony za napisany przez siebie wiersz pt.”Zielony dom” (nagroda w kategorii literackiej). Konkurs zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Rozdanie nagród miało miejsce 3 czerwca podczas Pikniku Ekolubartowskiego. Opiekunem Dominika była p. Beata Wojciukiewicz.

Zielony dom

Żółto, zielono, niebiesko – kolory Ziemi.

Jest moim domem wymarzonym, bezpiecznym.

Bawić się, spacerować, oddychać bezpiecznie.

Dbajmy o Nią na co dzień nie tylko od święta,

Od małego zawsze o tym pamiętaj.

Woda – to życie, nie marnuj jej.

Zawsze rozsądnie używaj jej.

Ziemia nam to zapamięta,

Pięknymi kolorami będzie nas rozpieszczać.

Mały czy duży – pamiętaj o tym:

Jest jedna Ziemia, a nas wiele

Każdy człowiek powinien być Jej przyjacielem.