„Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole !

      Możliwość komentowania „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole ! została wyłączona

 Wspaniałe eksperymenty i niezwykłe doświadczenia prosto z Centrum Nauki Kopernik to właśnie NAUKOBUS. Wystawa „Eksperymentuj”, czyli mobilne laboratorium
i centrum doświadczalne z 16 stacjami badawczymi wraz z edukatorami przez dwa dni zachwycało uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W dniach 17−18 kwietnia 2023 roku, każda z klas uczestniczyła w doświadczeniach
i pokazach, a edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik wyjaśniali wszelkie wątpliwości oraz odpowiadali na pytania.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali i testowali eksponaty, każdy chciał je poznać i „wypróbować”. Największą uwagę wśród  najmłodszych uczniów wzbudzały: „Człowiek- układanka” oraz „Kula plazmowa”. Okazało się, że wcale nie jest prosto odpowiednio dopasować wszystkie organy i wnętrzności ludzkiego ciała. U starszych uczniów wielką popularnością cieszyły się: „Łamigłówki”,  „Wirujące krzesło” i „Jak powstaje film?”- należało przy nich popisać się niezwykłym intelektem (logicznym
i matematycznym),  wirujące krzesło wywoływało zaskoczenie z powodu niespodziewanych zmian kierunku ruchu. Podczas wystawy uczniowie poznali wiele zjawisk naukowych, były to m.in.: zasady zachowania energii i pędu; twierdzenie Pitagorasa; elementy anatomii człowieka; zagadnienia z elektrostatyki; wpływ przyśpieszania ziemskiego na ruch ciał; prędkość rozchodzenia się światła i dźwięku oraz powstawanie ruchomego obrazu.

Wszystkim wystawa niezwykle się podobała.