Niespodziewane święta

Możliwość komentowania Niespodziewane święta została wyłączona

„Myśleliście kiedyś, co zobaczylibyśmy, gdyby dało się cofnąć czas do pierwszych świąt Bożego Narodzenia? Myślę, że historia zaczęła się w niebie, jakoś tak:
…Pewnego dnia Bóg patrzył z niebieskiego balkonu…”
Odpowiedzi na to pytanie podjęli się uczniowie klasy 3A w przedstawieniu BOŻE NARODZENIE OCZAMI DZIECKA pt. „Niespodziewane święta”.
17 grudnia 2021
roku nasi młodzi aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w postacie Aniołów, Maryi i Józefa, pasterzy, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon narodzonemu Jezusowi w ubogiej stajence. Świetności przedstawienia dodały pastorałki i kolędy wykonane przez nasze młode artystki, które wprowadziły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Część artystyczna dobiegła końca, ale należy podkreślić, że przygotowania i oczywiście sam występ był niezwykłym przeżyciem, przede wszystkim dla naszych młodych artystów, dla których był to debiut aktorski. Ogromna praca całego zespołu, wsparcie i pomoc rodziców, pracowników szkoły pomogły nam na zatrzymanie się nad tym, co w świętowaniu Bożego Narodzenia najistotniejsze, a co zostało przypomniane w przedstawieniu prostymi słowami: „…nie będą mogli już wątpić w Moją miłość.”
Tutaj zapraszamy do obejrzenia filmu „Jasełka inaczej”

Tu można obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klas młodszych.