POWITANIE WIOSNY

Możliwość komentowania POWITANIE WIOSNY została wyłączona

Nadeszła radosna, ukwiecona i uśmiechnięta WIOSNA.To pora roku, gdy ludzie są weselsi i nabierają sił witalnych. Przyroda budzi się do życia, zwierzęta wychodzą z zimowych legowisk, ptaki powracają do swoich gniazd. Także uczniowie naszej szkoły przygotowywali się na jej przyjście.

21 marca zostały zorganizowane potyczki wiosenne podzielone na dwie kategorie wiekowe, klasy 0-III oraz IV-VI. Wśród klas młodszych wesoła zabawa rozpoczęła się od szukania odpowiedzi na zagadki przygotowane przez uczniów z klasy IIa. Następnie  w szkole rozbrzmiały dźwięki wiosennych piosenek wyśpiewanych przez każdą z klas. Wszystkie ze zgromadzonych grup zaprezentowały również wcześniej wykonany wiosenny plakat. Prace były bardzo kolorowe i staranne, na ich widok każdemu robiło się cieplej w serduszku. W kolejnych etapach imprezy uczniowie wykazali się swoją wiedzą, umiejętnościami i sprytem w takich konkurencjach jak m. in. : układanie puzzli na czas, „ co mówi balon”, „ patyczek na ognisko”, „tropiciele śladów”. Huczny doping motywował do sprawnego działania przedstawicieli klas. Jednak najdzielniejwalczyła klasa IB, która zdobyła  główną nagrodę- ZŁOTEGO KROKUSA. Pozostali jako podziękowanie za trud włożony w przygotowanie się do tego szczególnego dnia otrzymali słodkie cukiereczki.

Klasy starszerozpoczęły zabawę od zaprezentowania wcześniej przygotowanego układu tanecznego – aerobiku. Nogi same rwały się do tańca przy dźwiękach skocznej muzyki. Następnie mieliśmy okazję przyjrzeć się pięknym strojom, fryzurom oraz ciekawym makijażom podczas wyboru MISS i MISTERA WIOSNY. Dobry humor i wiele śmiechu spowodowała także gra w kalambury. Nie zabrakło również zadań wymagających aktywności plastycznej. Uczniowie z poszczególnych klas wymalowali farbami wielobarwne obrazy przedstawiające kwiaty wiosenne.  Na zakończenie odbył się mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy drużynami z każdej z klas. W podziękowaniu za aktywny i kulturalny udział we wszystkich zabawach uczniowie otrzymali słodkie upominki oraz wiosenne pomoce biurowe do wykorzystania w klasie.

Zabawa była bardzo udana. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy promiennych uśmiechów, które gościły na ich twarzach tego dnia oraz życzymy równie radosnych kolejnych dni wiosny.

Magdalena Machoń