Poznajemy wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka

      Możliwość komentowania Poznajemy wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka została wyłączona

 Lektura “Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego była impulsem do wielu ciekawych działań trzecioklasistów z SP4. Dzieci poznały sylwetkę wybitnego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem podczas 5-letniej wyprawy rowerem, czółnem, konno i na wielbłądzie.

Na podsumowanie pracy nad lekturą uczniowie klas 3a i 3b zaprosili pana Andrzeja Zdunka – wieloletniego dyrektora naszej szkoły, którego pasją jest turystyka rowerowa. Pan Zdunek brał udział w wielkim przedsięwzięciu zorganizowanym w latach 2009 – 2011 dla uczczenia sylwetki polskiego podróżnika – w “Sztafecie śladami Kazimierza Nowaka”  i wraz z grupą rowerzystów przemierzył ostatni etap podróży Nowaka – trasę przez Tunezję. Pan Zdunek ciekawie opowiadał o współczesnej Afryce, o życiu ludzi w miastach i w małych wioskach, niebezpieczeństwach czyhających na podróżników oraz o przyjacielsko nastawionych tubylcach. Jego opowieści wzbogacone były pięknymi fotografiami, dzięki którym uczestnicy spotkania mogli wczuć się w afrykański klimat.