PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Możliwość komentowania PASOWANIE NA CZYTELNIKA została wyłączona

 22 lutego 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w pasowaniu na czytelnika. Obejrzeli przedstawienie pt. „Bajka o smutnej Petroneli” przygotowane przez uczniów klasy 2B pod kierunkiem pani Renaty Budzyńskiej. Bohaterka opowieści zaczarowana przez
złego czarodzieja traci radość życia i uśmiech. Odczarować ją próbują różne postacie i czary: tancerki, ufoludek, gra na flecie, zabawki. Dopiero ofiarowana przez wróżkę piękna i ciekawa książka odwraca czar, a księżniczka zaczyna się znowu śmiać i poznawać magiczny świat książek. Pierwszoklasiści otrzymali podarunki w postaci książek pt. „Pierwsze abecadło”.
Spotkanie z uczniami było zaproszeniem do sięgania po książki i odwiedzania biblioteki.