„Przedszkolaków kolędowanie”

Możliwość komentowania „Przedszkolaków kolędowanie” została wyłączona

dsc03397Od kilku już lat w okresie bożonarodzeniowym przedszkolaki naszego miasta spotykają się w Bazylice Św. Anny na wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. „Przedszkolaków kolędowanie” to inicjatywa Rady Pedagogicznej Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie. W tym roku uczestniczyło w niej 9 grup małych artystów, w tym również dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły. Koncert stał się okazją do integracji grup przedszkolnych różnych placówek, utrwalenia wśród dzieci zwyczaju wspólnego kolędowania, a zarazem okazją do rozwijania dziecięcych pasji muzycznych. Wykonywane przez dzieci naszej szkoły kolędy „Jezus malusieńki”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” nagrodzono brawami, a solistka naszej grupy (Dominika Szczygieł), podobnie jak soliści innych zespołów, wyróżniona została tytułem „Anielskiego głosu”. Dzieci przeżywały spotkanie z wielkim poruszeniem a dziś z wielką radością je wspominają!