SCOPE – Kulturalna przeszłość i teraźniejszość Europy

      Możliwość komentowania SCOPE – Kulturalna przeszłość i teraźniejszość Europy została wyłączona

Od 1 sierpnia 2010 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację kolejnego projektu europejskiego „Kulturalna przeszłość i teraźniejszość Europy”. Poza naszą szkołą w projekcie będą uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół z Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch. W ciągu dwóch lat chcemy wspólnie poznać wpływ przeszłości na teraźniejszość Europy. Będziemy obserwowali zmiany w nas i otaczającym świecie, które przyczyniły się do jej współczesnego wizerunku. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą uczestniczyli w zajęciach podzielonych na bloki tematyczne: Ja i moja rodzina, Mój dom, Moje miasto, Mój kraj/Moja ojczyzna, Moja Europa. Do udziału w projekcie zaprosimy również rodziców a czasem rodziny naszych uczniów. W trakcie realizacji projektu odbędą się 2 spotkania dzieci ze szkół partnerskich, spotkania szkolnych koordynatorów, nauczyciele będą uczestniczyli w programie wymiany nauczycieli. Za pośrednictwem Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji w Warszawie na prowadzenie działań projektowych otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 20 000 Euro. Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Ilona Wójtowicz. Wkrótce na stronie internetowej szkoły poinformujemy o naszych planach związanych z realizacją projektu.

Szkolny koordynator projektu I. Wójtowicz