Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek została wyłączona

DSCF1197 (Kopiowanie) Dnia 6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek,  w którym wzięli udział uczniowie klas 0-3. Pani Agnieszka to przemiła, ciepła i skromna osoba, która swoją wypowiedź rozpoczęła od pytania jak powstaje książka. Bo od książki należy zacząć, aby zrozumieć, czym jest trudna sztuka pisania. Najczęściej autorzy książek korzystają z wyobraźni, faktów z życia wziętych i otaczającego nas świata. W swoich książkach Agnieszka Frączek korzysta z jeszcze jednego ważnego źródła inspiracji, a mianowicie języka polskiego. Język polski wciąż ją zachwyca i zadziwia.

Nasze poranne spotkanie autorka rozpoczęła wierszem „Słoń na spadochronie”. Uwielbia zwierzęta, co przejawia się w jej twórczości, o czym sama mówi. W dzieciństwie marzyła o psie, którego po nieustannych prośbach dostała od rodziców. Od kiedy pamięta interesowała się językiem, słownikami i słowotwórstwem. Jej książki „Jedna literka, a zmiana wielka”, „Byki jak byki” czy „Berek literek” bawią i uczą młodego czytelnika, a przy okazji gimnastykują buzię i język. Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania publiczności, rozdała mnóstwo autografów i zrobiła sobie z każdą klasą pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za miłe spotkanie, które odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.