Spotkanie autorskie  z  pisarką Renatą Piątkowską

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie  z  pisarką Renatą Piątkowską została wyłączona

 Renata Piątkowska, jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży 19 kwietnia 2023  była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej Filia w Lisowie.

Tematem spotkania była książka „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”. Uczestniczyły w nim dzieci z klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie.

Pisarka krok po kroku wprowadzała słuchaczy do poznania rezolutnych chłopców Julka i Mikołaja – dwóch samozwańczych detektywów z niewielkiego biura o chwytliwej nazwie Dziurka od klucza. Sprytni detektywi nie boją się podjąć żadnej nawet najbardziej nietypowej sprawy, która pojawia się w ich sąsiedztwie.

Panie Renata Piątkowska i Malwina Kożurno przygotowały detektywistyczny test dla naszych słuchaczy. Jak ubrana była p. Malwina która nagle zniknęła na chwilkę podczas spotkania?. Dzieci w ten sposób mogły sprawdzić się jako detektywi, było wiele faktów i śmiesznych sytuacji.

Wszyscy z zachwytem słuchali wspaniałej lektorskiej opowieści pt, „Pierścionek” w wykonaniu p. Malwiny Kożurno, podczas którego rozszyfrowywali zaginięcie pierścionka.

Po zakończeniu spotkania można było zakupić książki pani Renaty Piątkowskiej, w których pisarka umieszczała  autograf. Dziękujemy pani bibliotekarce – Danucie Guz za zaproszenie na super spotkanie.