SZKOLNE CZYTANIE POWIEŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA „W PUSTYNI I W PUSZCZY”

      Możliwość komentowania SZKOLNE CZYTANIE POWIEŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA „W PUSTYNI I W PUSZCZY” została wyłączona
SONY DSC

SONY DSC

Rok 2016 został ogłoszony rokiem noblisty Henryka Sienkiewicza. W  tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica śmierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia. Z tej okazji dnia 9 grudnia 2016 roku uczniowie klas 4 – 6 spotkali się w sali gimnastycznej i wzięli udział  w szkolnym czytaniu powieści  „W pustyni i w puszczy”  Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klas 4-6 czytali fragmenty powieści naszego pisarza. W głośnym czytaniu uczestniczyło trzydziestu sześciu uczniów z klas 4-6, którzy zaskoczyli nas ciekawą interpretacją tekstu. Natomiast o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza mogli dowiedzieć się ze szkolnej gazetki o nobliście.