Szkoła z baśni

      Możliwość komentowania Szkoła z baśni została wyłączona

Otwarcie SP4 (2) Kochani, kochani, kochani…
to jest ten czas. Nasza szkoła powiększyła się o piękny, nowoczesny obiekt. Jest nim nowe skrzydło, dostosowane do europejskich standardów nauczania. Opowiemy wam o jego wyglądzie i zaletach, ale zanim do tego dojdziemy, kilka słów o uroczystości otwarcia obiektu.
14 grudnia powitaliśmy w naszych murach wielu gości. To ludzie związani z naszą szkołą , życzliwi nam i towarzyszący zmaganiom, dzięki którym ten obiekt w ogóle powstał.
Kto odpowiedział na nasze zaproszenie?
Pani Bożena Ćwiek, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie
Pan Janusz Bodziacki, Burmistrz Miasta LubartówKsiądz Kanonik Stanisław Rząsa, Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego
Ojciec Bogdan Augustyniak
Pan Radosław Szumiec, Zastępca Burmistrza
Pani Anna Bielińska, Sekretarz Urzędu Miasta Lubartów
Pani Ewa Sędzimierz,  Naczelnik Wydziału Oświaty UM Lubartów
Pan Andrzej Zieliński Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów wraz z radnymi
Pani Katarzyna Brzozowska, Sekretarz Urzędu Gminy Lubartów
Pan Leszek Gajuś, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów
Pan Jarosław Maluga, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
Pani Jolanta Rutkowska-Janusz, Powiatowy Inspektor Sanitarny
Panie i Panowie Dyrektorzy placówek oświatowych z Lubartowa
Pani Agnieszka Chmielewska reprezentująca Związek Zawodowy NSZZ Solidarność
Pani Danuta Rafał, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lubartowie
Pani Barbara Kawa, Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły wraz z Panią Anną Siwek i Panią Ewą Jonaszko
Szerokie grono osób, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji.
Pan Dyrektor powitał wszystkich gości. Oczywiście nie oparł się wzruszeniu, co jest zrozumiałe w takiej chwili. Później był czas na życzenia, gratulacje i… prezenty dla uczniów „Czwóreczki”. Kolejnym punktem było przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów. No, może nie tylko uczniów. Prawdziwym hitem okazała się piosenka w wykonaniu nauczycieli, którzy zagrali ją wspólnie – 5 osób –  na jednej gitarze … jest moc…
Podczas uroczystości zaprezentował się także szkolny chór oraz grupa uczniów wykonująca utwór z towarzyszeniem 60 kubeczków. Te występy zrobiły duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. W związku z otwarciem nowego obiektu wydaliśmy także okolicznościową gazetkę.
A teraz czas na podsumowania.
Po pierwsze – bardzo się cieszymy,  że mamy wreszcie nową szkołę. Dzięki niej nie będziemy już uczyć się w piwnicach, a nasi nauczyciele przestaną się zmagać ze znoszeniem wózków inwalidzkich po ciasnych schodach.
Po drugie – to ogromna satysfakcja widzieć tyle uśmiechniętych twarzy i mieć tylu przychylnych ludzi wokół siebie.
Po trzecie – ogromne wrażenie wywarła na nas Pani Wizytator z Kuratorium Oświaty w Lublinie. To bardzo ciepła osoba (zastanawialiśmy się nawet przez chwilę, czy nie mogłaby stanąć do gitary razem z naszymi nauczycielami). Widać, że dobrze czuje się wśród uczniów i nauczycieli.
Po czwarte – nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Zarówno podczas prezentacji przed gośćmi jak i w roli widowni pokazali się od najlepszej strony.
Po piąte – rodzice nasi kochani, są niezastąpieni i zawsze gotowi do pomocy.  Aktywnie włączyli się w przygotowanie całej uroczystości, a poza tym wsparli Pana Dyrektora zestawem witaminowo – wzmacniającym. Tacy rodzice to skarb.
Na zakończenie jeszcze jedno zdanie. Nie jesteśmy w stanie podziękować jakoś szczególnie tym wszystkim, dzięki którym mamy szkołę jak z baśni. Może zresztą wcale nie o to chodzi. Zrobimy więc to, co będzie najlepszym podziękowaniem – postaramy się w jej murach tak uczyć, żebyście wszyscy byli z nas dumni.