W noc Bożego Narodzenia…

      Możliwość komentowania W noc Bożego Narodzenia… została wyłączona

„W noc Bożego Narodzenia
Bóg otworzył nam  Niebo
dzieląc z nami ziemskie życie (…).
Jeżeli tak uroczyście obchodzimy
narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego,
aby dać świadectwo, że każdy człowiek
jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.”

Jan Paweł II
W naszej szkole uczymy się tej prawdy na co dzień, otwierając się na Jezusa przychodzącego i obecnego w każdym z nas, bardziej lub mniej sprawnym.

Chcieliśmy tą radością się podzielić, przygotowując i wystawiając Jasełka najpierw 22 grudnia w szkole dla naszych kolegów i koleżanek, potem 10 stycznia 2016 r. dla społeczności parafialnej – prezentując przedstawienie w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie.

Wcieliliśmy się w humorystyczne role pasterzy, aniołów wskazujących drogę, Trzech Mędrców i oczywiście profesjonalnie odegranych postaci Heroda, Herodowej ze służbą oraz diabła i śmierci. Całość upiększał chór aniołów zebranych wokół żłóbka z Bożą Dzieciną. Aniołki wraz z panią Agnieszką  ze Stowarzyszenia Alwernia i z naszą uczennicą  z kl. „0” – Alicją, śpiewali, że:

„ … Kto wie, czy za rogiem,
nie stoją Anioł z Bogiem.
Nie obserwują zdarzeń
i nie spełniają marzeń …?
Kto wie?
Kto wie …?”

Dziękujemy młodym artystom oraz tym wszystkim, którzy wraz z nami chcieli doświadczyć cudu Bożego Narodzenia.