Wycieczka do Lublina

      Możliwość komentowania Wycieczka do Lublina została wyłączona

 Wszystkie klasy drugie w piątek 22.09.2023r wyruszyły autokarem do Lublina. Pierwszym punktem na liście było Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie. Dzieci poznały legendę i poznały tajniki powstawania naszego przysmaku a nawet mogły zrobić własne cebularze! Tuż po tym był krótki spacer po starym mieście a także obowiązkowa wizyta przy portalu łączącym Lublin z Wilnem. Następnym punktem programu były zajęcia na jednym z wydziałów UMCS w ramach kolejnej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nasi uczniowie poznali historię i budowę fortepianu z bliska, wysłuchali także pięknie zagranych utworów i mogli porozmawiać zadając wiele różnych ciekawych pytań. Pogoda i humory dopisywały wszystkim, to był naprawdę udany dzień!