Wyprawka szkolna

Możliwość komentowania Wyprawka szkolna została wyłączona

Wyprawka szkolna „Dobry Start”, czyli 300 PLUS w 2020 roku, to program wsparcia dla rodziców tych dzieci, które rozpoczynają nowy rok szkolny.

Podstawą do wypłacenia pieniędzy z programu „Dobry start” będzie wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie. Kto może złożyć wniosek?

• rodzic,
  • opiekun faktyczny dziecka — osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekun prawny dziecka — osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się — pełnoletni uczeń, który: nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową.

Wniosek składa jeden z rodziców. Jeśli dziecko nie pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z obojgiem rodziców — pieniądze dostaje ten rodzic, który opiekuje się dzieckiem. Jeśli dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców — każdy z nich może złożyć wniosek i dostać połowę pieniędzy na dziecko, czyli po 150 zł.

WAŻNE! Wyprawka szkolna 300 plus przysługuje również na dzieci w pieczy zastępczej — w tym przypadku wnioski przyjmują i rozpatrują powiatowe centra pomocy rodzinie (PCPR).

Szczegółowe informacje o progranie.