Festyn integracyjny.

      Możliwość komentowania Festyn integracyjny. została wyłączona

W minioną sobotę (24.09.2011r.) odbył się w naszej szkole Festyn Integracyjny, zorganizowany przy wielkim wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II, Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Rady Rodziców działającej przy naszej szkole.

Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie dziesiątej w promieniach jesiennego słońca. Wszyscy uczestniczący w naszym festynie mogli korzystać z wielu atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem  cieszyły się zabawy linowe, nad którymi opiekę sprawowali  Wojciech Ślifirczyk i Rafał Boguszewicz.  Mimo wielkiego wysiłku i niesamowitej odwagi, jaką trzeba mieć by zawisnąć kilka metrów nad ziemią, kolejka do tego stanowiska nie malała.

                Ciekawym przeżyciem dla dzieci było również pojawienie się psów, które na co dzień  pomagają w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych- dogoterapii. Każde dziecko biorące udział w zabawach z psem dostało dyplom i naklejkę. Oprócz psów były również kucyki, na  których każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy jeździec.

                Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy, dlatego po placu biegały dzieci pomalowanymi w motyle, tygrysy, pieski , kotki, księżniczki, piraci a także dziewczynki z pięknymi motywami kwiatowymi na twarzach.

                Festyn nie byłby festynem, gdyby zabrakło na nim konkurencji sportowych, dlatego też tu dzieciaki mogły wykazać się sprytem, zwinnością i siłą. Oczywiście wszelkie wysiłki były nagradzane – organizatorzy zadbali o „cos słodkiego dla każdego”.  Po wysiłkach sportowych i intelektualnych, można było się posilić i uzupełnić spalone kalorie.  Dzięki dobrym ludziom mogliśmy nacieszyć swoje podniebienie kiełbaskami, kaszanką z grilla, była tez opcja dla łasuchów, czyli gofry lub lody.

                Mamy nadzieję, że zabawa się Wam podobała i tak wspólnie mogliśmy spędzić pierwszą jesienną sobotę. Pogoda dopisała i Wy również.

                Jeszcze raz serdeczne dzięki dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację festynu, poświęcili swój czas by kolejny raz sprawić, że buzie naszych podopiecznych rozświetlał promienny uśmiech.