KRÓLEWNY AKCJONARIUSZKI I SIEDMIU PRYWACIARZY

      Możliwość komentowania KRÓLEWNY AKCJONARIUSZKI I SIEDMIU PRYWACIARZY została wyłączona

Dnia 19 września 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie rozpoczął się projekt pt. „Królewny akcjonariuszki
i siedmiu prywaciarzy”, który przygotowany został przez studentki polskich uczelni w ramach projektu „WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ”. Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Skarbu Państwa oraz programu społecznego „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.  FILM Projekt poświęcony był zagadnieniom finansowym, takim jak: własność prywatna i państwowa, prywatyzacja czy akcjonariat obywatelski. Całość przygotowywana została przez wolontariuszki – studentki, którzy działają w programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Projekt trwał cztery dni i był skierowany do dzieci z klas 5 – 6. W ramach zajęć studentki przybliżały dzieciom zagadnienia związane z finansami, tak aby były w stanie zrozumieć podstawowe pojęcia dotyczące prywatyzacji (w tym prywatyzacji giełdowej) i akcjonariatu obywatelskiego. Na kanwie opowieści o królewnie i siedmiu krasnoludkach studentki stworzyły królestwo, w którym dzieci, wcielając się w różne role, mogły zmierzyć się z problemem prywatyzacji oraz podjąć trudne decyzje związane z wykupem akcji. Podczas zajęć nie zabrakło również gier i zabaw ruchowych oraz umysłowych. Była to niewątpliwie dobra okazja nie tylko do tego, aby dowiedzieć się czegoś nowego, ale również do fantastycznej zabawy. Ostatniego dnia projektu odbyło się uroczyste podsumowanie i sprawdzenie zdobytej wiedzy w specjalnie przygotowanym teleturnieju „Milionerzy”. Po czterech dniach uczenia się przez zabawę zadowolone dzieci mogły wykazać się wiedzą na tematy, które dla wielu dorosłych stanowią zagadkę.