„ Życie i kultura w średniowieczu”

      Możliwość komentowania „ Życie i kultura w średniowieczu” została wyłączona

W czwartek 27 listopada do naszej szkoły przybyli zacni rycerze. Byli to członkowie grupy artystycznej „ Rekonstrukto”, którzy dla klas IV-VI przygotowali żywą lekcję historii pt. „ Życie i kultura w średniowieczu”.  Za ich sprawą przenieśliśmy się w czasie do wieków, kiedy mężni rycerze zakuci w zbroje, z wiernym przyjacielem w siodle nie szczędzili wysiłku, by bronić ojczyzny i  króla. Byli wierni i lojalni również wobec  dam swojego serca, których urodę i zalety charakteru rozsławiali wszędzie, gdzie przebywali. 

Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawostek związanych ze zwyczajami tej odległej epoki, poznać  ekwipunek rycerski , obejrzeć pasowanie na rycerza, czy dowiedzieć się jak karano złoczyńców.  Każdy  mógł wziąć do ręki miecz , by przekonać się, jakiej siły i sprawności wymagało posługiwanie się tym narzędziem walki. Ku zaskoczeniu widowni najzręczniej poradziła sobie z  „ próbą miecza” drobna i niepozorna uczennica klasy VI wykonując zadanie, któremu nie podołali chłopcy ( gratulujemy DobrosiJ). Cały pokaz przeprowadzony w bardzo humorystyczny sposób wzbudził wiele pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych odkrywców.